خانه / اخبار فوتبال ایران / خاطره ساز دقیقه ۹۶ کفش ها را آویخت

خاطره ساز دقیقه ۹۶ کفش ها را آویخت

خاطره ساز دقیقه ۹۶ کفش ها را آویخت

سپهر حیدری پس از آن که در ابتدای لیگ برتر پانزدهم تیمی برای بازی کردن پیدا نکرد تصمیم گرفت قید رفتن به دسته های پایین تر را بزند و در سن ۳۵ سالگی از فوتبال خداحافظی کند.

به گزارش وبسایت نود، حیدری فوتبالش را از تیم های پایه ذوب آهن آغاز کرد و به کاپیتانی سبزپوشان اصفهانی رسید و با این رزومه در ابتدای لیگ هفتم راه پایتخت را برای پیوستن به سرخپوشان در پیش گرفت و در همان سال اول با پرسپولیس به مقام قهرمانی لیگ برتر رسید.

فصلی که برای سرخپوشان به رویایی ترین شکل ممکن آغاز شد و به دراماتیک ترین صورت به پایان رسید. تیم افشین قطبی بی رقیب ترین تیم لیگ بود و همه آماده قهرمانی زودهنگامش بودند که فیفا به علت نپرداختن مطالبات یک بازیکن هپاتیتی(!) اهل پاناما حکم به کسر شش امتیاز این تیم داد تا میلیون ها هوادار قرمز و اعضای باشگاه رویاهای خود را در آستانه نقش برآب شدن ببینند.

این تیم خیلی زود به خودش آمد و با چند برد پیاپی بار دیگر در کورس قهرمانی قرار گرفت تا روز آخر که فقط احتیاج به یک برد با حداقل اختلاف برابر سپاهان در حضور یکصد و بیست هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی داشت. این گل با شوت دیدنی محسن خلیلی در همان دقایق ابتدایی دست یافتنی شد اما  احسان حاج صفی خیلی زود یک بار دیگر همه چیز را به تساوی کشاند تا هزاران هوادار حاضر در ورزشگاه و میلیون ها بیننده پای تلویزیون تا دقیقه آخر بازی جان به لب شوند.

سپهر حیدری ۶ دقیقه پس از گذشت وقت های تلف شده نیمه دوم فرشته نجات پرسپولیس و هوادارانش شد تا این تیم دومین و آخرین قهرمانی خود در لیگ برتر تا امروز را با یک ضربه سر فراموش نشدنی به دست آورد.  ۲۸ اردیبهشت ۸۷ بدون شک تبدیل به خاطره انگیزترین روز چندین نسل از هواداران پرسپولیس شد، روزی که یکی از ورزشی نویسان تیتر زد وزن زمین با این ضربه سر ۳۰ میلیون نفر کم شد.

سپهر حیدری در پرسپولیس و ذوب آهن قبل از خداحافظی بی مهری هایی هم دید. سال ۹۰ که توسط استیلی و جمعی دیگر از بازیکنان به جرم صمیمیت با دایی از پرسپولیس کنار گذاشته شد هنوز ۳۱ سال داشت و برای یک مدافع میانی فرصت زیادی تا انتهای فوتبالش باقی مانده بود. پس از آن راهی مس کرمان و دوباره ذوب آهن شد تا این که در فهرست تیم اصفهانی قرار نگرفت و ششم مرداد ۹۴ و یک روز پس از پایان مهلت نقل و انتقالات لیگ پانزدهم کفش های خود را آویخت.

حیدری از جمله تحصیل کرده ترین فوتبالیست های کشور هم هست و تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد به پایان رسانده و چیزی نمانده تا با پاس کردن آخرین واحدها لقب دکتر سپهر حیدری را از آن خود کند.

سپهر حیدری در دوران بازی خود نیز از با اخلاق ترین فوتبالیست های کشور بود و بارها به عنوان بازیکن برتر اخلاق هفته و حتی سال انتخاب شد. برای او که اکنون با تاسیس آکادمی در جزیره کیش به دنبال پرورش استعدادهای کشور رفته در ادامه مسیر فوتبالی و غیرفوتبالی زندگی اش آرزوی موفقیت داریم.

* حسن مهدوی

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *