کد خبر : 73511 25 بهمن 1396 ساعت [ 17:11 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کار بزرگ تیم ملی هاکی دیده نشد/ بازیکنانم دغدغه شغلی دارند

[ad_1] پایگاه خبری ورزشی تیفوسی: خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – محمد صالحی: تیم ملی هاکی سالنی ایران موفق شد در جام جهانی ۲۰۱۸ برلین آلمان برای نخستین بار مقام سوم را کسب کند تا پس از فوتسال و فوتبال ساحلی به سومین تیم ملی کشورمان تبدیل شود که موفق به کسب مقام سوم دنیا شده […]

[ad_1]
پایگاه خبری ورزشی تیفوسی:

خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها – محمد صالحی: تیم ملی هاکی سالنی ایران موفق شد در جام جهانی ۲۰۱۸ برلین آلمان برای نخستین بار مقام سوم را کسب کند تا پس از فوتسال و فوتبال ساحلی به سومین تیم ملی کشورمان تبدیل شود که موفق به کسب مقام سوم دنیا شده است.

«اسفندیار صفایی» سرمربی گلستانی تیم ملی هاکی کشورمان نقش مهمی در کسب این افتخار تاریخی داشت، کسی که در جام جهانی ۲۰۱۵ لایپزیگ آلمان هم هدایت تیم ملی را عهده دار بود و ایران با کسب مقام چهارم آن مسابقات به عنوان شگفتی ساز رقابت‌ها معرفی شد.

وی با گذشت سه سال از کسب آن مقام تاریخی، تیم ملی هاکی کشورمان را روی سکوی جام جهانی برد تا نشان دهد سطح هاکی ایران به ابر قدرت‌های هاکی دنیا بسیار نزدیک شده است.

سرمربی گلستانی تیم ملی هاکی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص کسب مقام سوم تیم ملی هاکی سالنی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ برلین آلمان، اظهار کرد: تیم‌های اروپایی در این دوره با آمادگی بالایی حضور یافتند زیرا مسابقات قهرمانی اروپا دو هفته پیش از جام جهانی برلین برگزار شده بود و این موضوع کار تیم‌های غیر اروپایی را سخت می‌کرد.

صفایی افزود: ایران در سال ۲۰۱۱ برای نخستین بار در جام جهانی هاکی سالنی حضور یافت و کسب مقام نهم در آن دوره شروع خوبی برای ما بود، در جام جهانی ۲۰۱۵ با تیمی جوان و با تجربه موفق شدیم چهارم شویم که عنوانی بزرگ و با شکوه برای هاکی ایران بود.

وی ادامه داد: ما قدرت بلامنازع هاکی آسیا هستیم و جام جهانی محک خوبی برای ایران است و برنامه فدراسیون به نحوی بود که برای رفتن روی سکو در جام جهانی برلین حضور پیدا کردیم.

برنامه ۱۴ ماهه برای حضور در جام جهانی داشتیم

سرمربی تیم ملی هاکی ایران با بیان اینکه آمادگی این تیم برای حضور در جام جهانی هاکی سالنی برلین از ۱۴ ماه قبل آغاز شد، خاطرنشان کرد: سال گذشته در تورنمنت بین المللی کرواسی عنوان قهرمانی را کسب کردیم و ابتدای امسال در جام ملت‌های آسیا برای هفتمین بار قهرمان شدیم و از مهرماه آماده سازی اصلی را برای حضور در جام جهانی آغاز کردیم.

صفایی تصریح کرد: در تورنمنت بین المللی اتریش که با حضور تیم‌های قدرتمند اروپا برگزار شد موفق به کسب مقام سوم شدیم و در مجموع هشت اردو در استان‌های مختلف کشور برگزار کردیم که باید از فدراسیون هاکی به خصوص رئیس فدراسیون و هیئت‌های استانی که نهایت همکاری را با ما داشتند تشکر ویژه داشته باشم.

وی اضافه کرد: تمام تیم‌ها با توان کامل و برنامه ریزی دقیق به جام جهانی که معتبرترین رقابت‌های هاکی سالنی دنیاست پای گذاشتند و پیش از مسابقات هم تمامی رسانه‌ها از ایران به عنوان شگفتی ساز این جام یاد می‌کردند.

پایان خوشی در جام جهانی داشتیم

سرمربی تیم ملی هاکی ایران با اشاره به نتایج ایران در جام جهانی برلین، گفت: شروع خوبی در این رقابت‌ها داشتیم و مقابل سوئیس که تیم هشتم رنکینگ جهانی است با نتیجه پنج بر یک پیروز شدیم، سپس مقابل بلژیک قهرمان المپیک ریو و نایب قهرمان اروپا به تساوی رسیدیم و مقابل اتریش قهرمان اروپا و نایب قهرمان دوره قبل جام جهانی که در این دوره به قهرمانی رسید هم مساوی کردیم.

صفایی افزود: در نهایت با پیروزی مقابل آفریقای جنوبی و روسیه و با کسب ۱۱ امتیاز و به دلیل تفاضل گل کمتر در مکان دوم گروه قرار گرفتیم تا در مرحله یک چهارم نهایی حریف جمهوری چک شویم، البته مقابل این تیم به چالش کشیده شدیم و با پیروزی در ضربات پنالتی به نخستین هدف‌مان که تکرار عنوان دوره گذشته بود رسیدیم.

وی ادامه داد: در دیدار نیمه نهایی مقابل آلمان میزبان با ۱۲ هزار تماشاگر قرار گرفتیم، آلمان رنکینگ نخست دنیا را در اختیار دارد و با این وجود به خوبی این تیم را کنترل کردیم اما در نهایت نتوانستیم نتیجه بگیریم و با شکست مقابل این تیم قدرتمند به دیدار رده بندی رفتیم.

صفایی بیان کرد: در دیدار رده بندی مقابل استرالیا که قهرمانی المپیک را در کارنامه دارد قرار گرفتیم، تیمی صاحب سبک که یکی از قدرت‌های هاکی دنیاست، اما با آنالیز دقیق این تیم بازی را در دست گرفتیم و با نتیجه قاطع پنج بر صفر پیروز شدیم تا برای نخستین بار عنوان سوم جام جهانی را کسب کنیم.

وی با بیان اینکه پایان خوبی در جام جهانی داشتیم، یادآور شد: فقط یک باخت مقابل میزبان داشتیم و بهترین دروازه بان و سومین گلزن برتر مسابقات از ایران بودند.

متاسفانه اخبار ورزشی رسانه‌های ما فقط به سه رشته معطوف شده که رانت مربوط به خود را دارد و ادامه این اتفاق، پتانسیل‌های موجود در ورزش کشور را از بین خواهد برد

صدا و سیما بیشترین بی انصافی را در حق هاکی کرد

سرمربی تیم ملی هاکی ایران با انتقاد از بی توجهی برخی رسانه‌ها به افتخارآفرینی ایران در جام جهانی هاکی، اظهار کرد: برخی خبرگزاری‌ها، سایت‌های خبری و روزنامه‌ها کم و بیش پیگیر اخبار تیم ملی هاکی ایران در جام جهانی بودند و در فضای مجازی به خوبی از ما حمایت شد اما انتظار داشتیم رسانه‌های کشورمان به تمام رشته‌ها به یک چشم نگاه کنند.

صفایی افزود: فکذر می‌کنم صدا و سیما بیشترین بی انصافی را در حق تیم ملی هاکی ایران کرد، زیرا جام جهانی هاکی از شبکه‌های دیگر کشورها به طور مستقیم پخش می‌شد و صدا و سیمای کشورمان می‌توانست حداقل بازی‌های مهم ما را هر چند با تاخیر نشان دهد.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم داخل کشورمان دل‌شان با هاکی بود و اگر این رقابت‌ها از صدا و سیما پخش می‌شد خانواده‌های بازیکنان می‌توانستند فرزندان خود را که با غیرت مقابل تیم‌های قدرتمند دنیا بازی می‌کنند ببینند.

صفایی خاطرنشان کرد: متاسفانه اخبار ورزشی رسانه‌های ما فقط به سه رشته معطوف شده که رانت مربوط به خود را دارد و ادامه این اتفاق، پتانسیل‌های موجود در ورزش کشور را از بین خواهد برد.

وی بیان کرد: البته از رسانه‌هایی که با توجهات خودشان ما را دلگرم کردند باید تشکر کنم و اتفاق خوبی بود که برخی رسانه‌های کشور به ما توجه کردند.

بازیکنان تیم ملی هاکی دغدغه شغلی دارند

سرمربی تیم ملی هاکی ایران با بیان اینکه این تیم پس از فوتسال و فوتبال ساحلی، سومین تیم ملی کشورمان است که موفق شده عنوان سوم جهان را کسب کند، خاطرنشان کرد: امیدوارم وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک به تعهداتی که در قبال این افتخارآفرینی هاکی دارند عمل کنند و یکی از عمده‌ترین مشکلات ما اشتغال بازیکنان است.

صفایی افزود: امیدواریم از بازیکنان پر افتخار هاکی ایران که مقام سوم دنیا را کسب کردند در ارگان‌های دولتی استفاده شود تا با دور کردن دغدغه شغلی آنها، افتخارات بیشتری برای کشورمان کسب کنیم.

امیدواریم از بازیکنان پر افتخار هاکی ایران که مقام سوم دنیا را کسب کردند در ارگان‌های دولتی استفاده شود تا با دور کردن دغدغه شغلی آنها، افتخارات بیشتری برای کشورمان کسب کنیم

وی تصریح کرد: فدراسیون هاکی پیگیری‌های زیادی برای بازیکنان تیم ملی انجام داده و از وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مسئولان استانی می‌خواهیم تا نگاه ویژه‌ای به این بازیکنان با غیرت داشته باشند و مشکل اشتغال آنها را حل کنند.

هدف‌مان حضور در فینال جام جهانی بعدی است

سرمربی تیم ملی هاکی ایران در خصوص برنامه‌ها و اهداف پیش روی تیم ملی، گفت: فدراسیون هاکی برنامه دارد تا پشتوانه سازی را برای چهار سال آینده انجام دهد و با جوانگرایی و فعالیت در رده‌های پایه بتوانیم تیم بهتری را در دوره‌های بعدی روانه جام جهانی کنیم.

صفایی بیان کرد: توجه ویژه‌ای به بازیکنان زیر ۲۰ سال خواهیم داشت تا روی آنها برای دوره بعدی جام جهانی حساب کنیم و راهی فینال شویم.

وی یادآور شد: در سال آینده تصمیم داریم تا با حفظ تیم ملی هاکی سالنی، در بخش هاکی چمنی هم به طور جدی فعالیت کنیم تا در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

[ad_2]

لینک منبع

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت