پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 7579 14 مرداد 1394 ساعت [ 23:41 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

خریدهای تابستانی جزیره‌نشین‌ها از مرز ۷۰۰ میلیون یورو گذشت

باشگاه‌‌‌های لیگ برتر انگلیس در بازار نقل‌و‌انتقالات تابستان امسال بالغ بر ۷۰۰ میلیون یورو برای خرید بازیکنان جدید هزینه کرده‌اند.

خریدهای تابستانی جزیره‌نشین‌ها از مرز ۷۰۰ میلیون یورو گذشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در حالی که هنوز چهار هفته دیگر به پایان بازار نقل‌و‌انتقالات فوتبال اروپا در تابستان امسال باقی مانده است، مؤسسه مطالعات و تحقیقات اقتصادی دلویت، اعلام کرده است که هزینه خرید بازیکن توسط باشگاه‌های انگلیسی در بازار امسال از مرز 700 میلیون یورو عبور کرده است.

طبق گزارش این مؤسسه، خرید بازیکنان جدید توسط تیم‌های لیگ برتری تا دیروز (سه‌شنبه) 710 میلیون یورو روی دست آنها خرج گذاشته است که در این میان گران‌ترین خرید توسط باشگاه منچسترسیتی برای خرید رحیم استرلینگ از لیورپول بوده است. آبی‌پوشان منچستر برای جذب مهاجم انگلیسی مرسی‌سایدی‌ها 69 میلیون یورو پرداختند.

با وجود بودجه قابل توجهی که تیم‌‌های لیگ برتری برای خرید بازیکن در تابستان امسال اختصاص داده‌اند، این رقم هنوز 475 میلیون یورو از رکوردی که فصل گذشته برای خریدهای تابستانی فصل گذشته آنها به ثبت رسید، کمتر است. با این حال لیگ برتر انگلیس با اختلاف ولخرج‌ترین لیگ فوتبال اروپا در تابستان امسال بوده است و با نزدیک‌ترین تعقیب کننده‌اش، لالیگا که تمام تیم‌هایش در مجموع 389.7 میلیون یورو بازیکن خریده‌اند، فاصله‌ای زیاد دارد.

در همین حال اعلام شده است که رقم قرارداد فروش حق پخش تلویزیونی بازی‌های لیگ برتر انگلیس از فصل 17-2016 از 4.3 میلیارد یورو به 6.946 میلیارد یورو افزایش پیدا می‌کند که این موضوع می‌تواند کمک قابل توجهی برای بهبود وضعیت اقتصادی تیم‌های لیگ برتری باشد.

از فصل 17-2016، سهم قهرمان لیگ برتر انگلیس از درآمدهای حق پخش تلویزیونی بالغ بر 213 میلیون یورو خواهد بود و تیم قعر جدول هم 140 میلیون یورو دریافت خواهد کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت