خانه / اخبار سایر ورزش ها / نایب قهرمانی ایران در والیبال قهرمانی آسیا

نایب قهرمانی ایران در والیبال قهرمانی آسیا

ژاپن با پیروزی بر ایران قهرمان والیبال آسیا شد/ دستیار ولاسکو کار خود را کرد

تیم ملی والیبال ژاپن با پیروزی 3 بر یک مقابل ایران قهرمان هجدهمین دوره مسابقات والیبال مردان آسیا شد.
به گزارش ایسنا، سالن 12 هزار نفری آزادی تهران مملو از تماشاگرانی بود که برای تماشای دیدار فینال هجدهمین دوره مسابقات قهرمانی مردان آسیا آمده بودند. دیدار فینال راس ساعت 18 بین دو تیم ایران و ژاپن آغاز شد. ایران که در سال های اخیر به عنوان مقتدرترین تیم آسیا شناخته می شد، با ترکیب تیم ملی “ب” در این مسابقات شرکت کرده بود. اما ژاپنی ها به عنوان پر افتخارترین تیم آسیا که چند سالی کم فروغ ظاهر شده بودند، با ترکیب اصلی با به این رقابت ها گذاشتند.
تیم ملی والیبال ایران با ترکیب محمد طاهر وادی، فرهاد پیروت پور، حمزه زرینی، مصطفی شریفات، پوریا فیاضی و علی حسین کار را آغاز کرد. در طول بازی هم فرهاد سال افزون، رحمان داودی، رضاصفایی، مسعود غلامی و مجتبی قلی پور به میدان رفتند.
ژاپنی ها که از میانگین قدی بسیار پایین تری نسبت به تیم ایران برخوردار بودند، با سرعت بالا کار را آغاز کردند. احمد مساجدی مربی سابق تیم ملی والیبال ایران و دستیار خولیو ولاسکو در کادر فنی تیم ژاپن حضور داشت. شناخت خوب او از بازیکنان ایرانی موجب شد تا ژاپنی ها خیلی مسلط کار را اغاز کنند. بازی تماشایی شیمیزو ستاره معروف ژاپن در دو ست اول برتری قاطع این تیم را به دنبال داشت. به طوری که چشم بادامی ها در حضور هزاران تماشاگر ایرانی حاضر در سالن با امتیازهای 25-17 و 25-22 دو ست اول بازی را بردند. اما بازیکنان ایران که نمی خواستند به سادگی تسلیم شوند در ست سوم با حمایت تماشاگران به خود آمدند. تعویض موثر و درست رحمان داودی با حمزه زرینی موحب شد تا ایران در حملات قدرتی تقویت شود. داودی در ست سوم تک ستاره تیم ایران بود و به مدد بازی خوب او شاگردان پیمان اکبری 25-18 پیروز شدند. در ست سوم اما ژاپن برای پیروزی و کسب جام طلای مسابقات به میدان آمده بود. آن ها از همان ابتدا کوبنده ظاهرش دند و با یک نمایش سرعتی و خیره کننده خیلی زود 3 امتیاز جلو افتادند . بازی خوب آسانو هیروکی و اسپک های با ارتفاع کم او اجازه نمی داد، روند بازی به دست تیم ایران بیفتد. اکبری در امتیاز 20دو تعویضه کرد. اما گره چشم بادامی ها به هیچ تدبیری باز نشد. ژاپن در ست چهارم با امتیاز 25-22 پیروز شد.
بدین ترتیب تیم والیبال ژاپن 3بر یک ایران را شکست داد و مقابل هزاران تماشاگر حاضر در سالن آزادی قهرمانی در مسابقات والیبال قهرمانی مردان آسیا را جشن گرفت.

در این دیدارهم مثل مسابقه های قبلی تیم ملی والیبال جمعی از پیشکوستان نظیر محمد ترکاشوند و فرهاد نظری افشار و همچنین محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال و جمعی از مسئولان والیبال ایران به همراه نصرالله سجادی معاون قهرمانی وزیر ورزش حضور داشتند و از نزدیک مسابقه را تماشا می کردند.
*رده بندی نهایی مسابقات والیبال قهرمانی آسیا:
1-ژاپن
2-ایران
3-چین
4-قطر
5-استرالیا
6-تایوان
7-کره جنوبی
8-تایلند
9-قزاقستان
10-پاکستان
11-هند
12-بحرین
13-سریلانکا
14-کویت
15-عمان
16-ترکمنستان
انتهای پیام

درباره MEHDI

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *