پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 7935 21 مرداد 1394 ساعت [ 14:47 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بارسا چطور پس از ۹ سال اعاده حیثیت کرد

بارسا سه شنبه شب بر سویا در سوپر جام اروپا پیروز شد، اما ۹ سال پیش در چنین شبی، این سویا بود که توانست کاتالان‌ها را غمگین به خانه بفرستد.

بارسلونا

بارسا چطور پس از ۹ سال اعاده حیثیت کرد

بارسا سه شنبه شب بر سویا در سوپر جام اروپا پیروز شد، اما ۹ سال پیش در چنین شبی، این سویا بود که توانست کاتالان‌ها را غمگین به خانه بفرستد.

بارسلونا

به گزارش خبرگزاری مهر؛ در بازی سوپر جام اروپا در سال ۲۰۰۶ این اندولسی‌ها بودند که کاتالان‌ها را شکست دادند و در واقع این شکست آغازی بود بر پایان تیم تاثیرگذاری که فرانک رایکارد هلندی سکاندارش بود.

هنک تن کیت دستیار رایکارد، تابستان را با مربی‌گری آژاکس گذرانده بود و کاری به خوب یا بد سوپر کاپ نداشت. در واقع رایکارد شخص معتمدی را در اختیار نداشت و کنترل بازیکنانش را از دست داده بود. توازن تیمی از دست رفته بود و دیسپلینی وجود نداشت و بارسا تنها سوپر کاپ اسپانیا را دو فصل پیش به دست آورده بود.

از مردان رایکارد انتظار می‌رفت سویا را در موناکو شکست دهند، اما تنها ۷ دقیقه پس از شروع بازی، رناتو اولین گل را به ثمر رساند و در این گل دنی آلوز که آن زمان بازیکن فعال سویا بود و دو سال بعد به نیوکمپ پیوست، نقشی اساسی داشت.

ویکتور والدس تا حدی مسئول هر دو گل اولی که خوردند محسوب شد، اما دفاع سویا راه نفوذ را بسته بود و مهاجمان بارسا شامل رونالدینیو، لیونل مسی و ساموئل اتوئو از دریافت حمایت از وسط زمین، محروم بودند. آنها آن بازی را ۳ بر صفر از دست دادند، در حالی که ممکن بود حتی گل‌های بیشتری بخورند.

یک روز پیش از بازی بازیکنان بارسا در جشن جوایز یوفا شرکت کرده بودند در حالی که سویا داشت برای بازی آماده می‌شد و یک روز بعد سوپر جام اروپا را از دست دادند و رونالدینیو با سرمربی‌اش رفتاری خشمگینانه کرد که فیلمی که با یک موبایل گرفته شده بود، آن را عمومی کرد.

در آن زمان رونالدینیوی برزیلی ستاره نیوکمپ بود، اما کاهش فروغ او از همانجا و در فصل ۰۷-۲۰۰۶ شروع شد و عناوین اصلی قهرمانی یکی بعد از دیگری از دست رفت: کاتالان‌ها به لیورپول در لیگ قهرمانان باختند و در برابر ختافه هم نتیجه را ۵ بر ۲ واگذار کردند تا درنیمه نهایی از رسیدن به کوپا دل ری باز بمانند و اجازه دادند تا در لا لیگا رئال مادرید به قهرمانی برسد.

رایکارد به زودی برکنار شد و پپ گواردیولا اواخر تابستان همان سال جایگزین او شد. رونالدینیو از تیم رفت و دوره جدیدی در حیات بارسا آغاز شد که موجب شد در نهایت این بار در برابر سویا در سوپر جام اروپا، این آبی اناری ها باشند که جام را بالای سر می‌برند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت