خانه / خبرهای فوتبال خارجی / بلاتر: پلاتینی تهدید کرده بود من را به زندان می‌اندازد

بلاتر: پلاتینی تهدید کرده بود من را به زندان می‌اندازد

بلاتر: پلاتینی تهدید کرده بود من را به زندان می‌اندازد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در اواخر ماه مِی 2015 پس از بر ملا شدن فسادهای اداری و مالی در فدراسیون جهانی فوتبال، به درخواست مسئولان قضایی آمریکا شماری از مسئولان این نهاد و رابطان آنها توسط پلیس سوئیس دستگیر شدند تا تحقیقاتی در این زمینه صورت بگیرد. در پی این ماجرا، سپ بلاتر در تاریخ دوم ژوئن 2015 (12 خرداد) به فاصله چهار روز پس از انتخاب شدنش به عنوان رئیس فیفا برای پنجمین دوره متوالی، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

رئیس سوئیسی فدراسیون جهانی فوتبال مدعی شده میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) که خود کاندیدای ریاست انتخابات پیش‌روی فیفا شده، در پشت پرده دست به کارهای کثیفی زده است.

بلاتر در گفت‌و‌گو با روزنامه هلندی «De Volkskrant» گفت: پلاتینی یک روز که با برادر من برای خوردن ناهار دور یک میز نشسته بودند به او گفته که سپ باید پیش از انتخابات کنار بکشد یا اینکه به زندان خواهد افتاد.

یک شاهد عینی که نامش فاش نشده به این روزنامه هلندی گفت که در پی این اظهارنظر پلاتینی، اشک برادر بلاتر در آمده است.

پلاتینی از اظهارنظر در این خصوص طفره رفته هرچند یکی از اعضای اتحادیه فوتبال اروپا گفت: این داستان دورغین، تازه‌ترین مجموعه تلاش‌های فیفا برای منحرف کردن اذهان عمومی از مشکلات حقیقی که فیفا با آن دست و پنجه نرم می‌کند، است.

وی افزود: پلاتینی ترجیح داده که پاسخ این اتهامات مضحک را ندهد. رئیس یوفا در حال حاضر در حال تهیه برنامه‌ای است تا بتواند از آن طریق به فدراسیون جهانی فوتبال کمک کند تا چهره و شهرت خود را از فساد پاک کند.

انتخابات ریاست فیفا در تاریخ 26 فوریه 2016 (هفتم اسفند 1394) برگزار می‌شود تا جانشین سپ بلاتر مشخص شود. میشل پلاتینی، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) یکی از کاندیداهای تکیه بر صندلی ریاست فیفاست.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *