خانه / اخبار سایر ورزش ها / کیمیا علیزاده بازهم تاریخ‎ساز شد/ یعقوبی برنز گرفت
تکواندوکار تیم بانوان ایران با کسب مدال طلای رقابتهای جایزه بزرگ روسیه یک بار دیگر در ورزش کشور تاریخ‎ساز شد.
http://media.mehrnews.com/d/2015/05/18/4/1697210.jpg?ts=1439726424725

کیمیا علیزاده بازهم تاریخ‎ساز شد/ یعقوبی برنز گرفت

کیمیا علیزاده بازهم تاریخ‎ساز شد/ یعقوبی برنز گرفت

تکواندوکار تیم بانوان ایران با کسب مدال طلای رقابتهای جایزه بزرگ روسیه یک بار دیگر در ورزش کشور تاریخ‎ساز شد.
http://media.mehrnews.com/d/2015/05/18/4/1697210.jpg?ts=1439726424725
به گزارش خبرنگار مهر، کیمیا علیزاده با برتری مقابل جید جونز انگلیسی که قهرمانی المپیک لندن را در کارنامه دارد به مدال طلای وزن ۵۷- کیلوگرم رسید. این بازی  تا ثانیه های پایانی سه بر صفر به سود حریف انگلیسی در جریان بود که نماینده کشورمان با ضربه ای سه امتیازی کار به تساوی کشاند و در راند چهارم با گرفتن امتیاز طلایی صاحب مدال طلا و 40 امتیاز با ارزش در راه کسب سهمیه المپیک شد.

علیزاده امروز کار خود را با قدرت آغاز کرد و حریفانی نامدار خود را یکی بعد از دیگری شکست داد و طلا گرفت تا راه خود را برای کسب سهمیه المپیک هموار کند. وی در اولین دیدار خود و در یک مبارزه برتر «یون وی هوانگ» از چین تایپه را در پایان راند دوم ۱۲ بر صفر شکست داد و به دور دوم راه یافت. این تکواندوکار چین تایپه ای مدال نقره قهرمانی جهان ۲۰۱۵ را در کارنامه داشت.

وی در دومین دیدار خود «ریچل بوت» از انگلیس  را نیز ۱۲ بر صفر از پیش رو برداشت و در مبارزه سوم خود نیز «جیوم لیم» از کره جنوبی را ۲۲ بر ۱۰ شکست داد و  به مرحله نیمه نهایی را پیدا کرد. عضو تیم تکواندو بانوان ایران در این مرحله با برتری ۸ بر ۴ مقابل زوبیسک از کرواسی راهی بازی نهایی شده بود.

در بخش مردان و در رقابتهای وزن ۶۸- کیلوگرم ابوالفضل یعقوبی کار خود را برتری ۱۵بر۳ مقابل  «ماکسیم پوتوین» دارنده مدال نقره جهان در سال ۲۰۰۹ جهان از کانادا آغاز کرد. وی سپس با امتیاز طلایی در راند چهارم «جوز انتونیو روسیلو»  از اسپانیا را شکست داد.

یعقوبی در مرحله یک چهارم نهایی در یک مبارزه نزدیک و دیدنی  «الکسی دنیسنکو» از روسیه را ۱۵بر۱۴ شکست داد و به نیمه نهایی صعود کرد ولی در ابن مرحله به “هون کیم” از کره جنوبی ۸ بر شش نتیجه را واگذار کرد و برنز گرفت.

در همین وزن علیرضا نصرآزادانی در نخستین دیدار خود “ترنس جنجیس” از امریکا را که مدال برنز المپیک ۲۰۱۲ را در کارنامه داشت ۸ بر ۳ از پیش رو برداشت. نصرآزادانی در دومین دیدار خود مقابل “دائی هون لی” از کره جنوبی ۵بر۶ بازنده شد و از دور مسابقات کنار رفت.  تکواندوکار کره جنوبی مدال نقره المپیک لندن ۲۰۱۲ و ۲ مدال طلای جهان در سال‌های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۳ را در کارنامه دارد.

این دوره از مسابقات روز جمعه با حضور ۲۴۵ تکواندوکار از ۵۲ کشور در روسیه آغاز شد و تا ساعاتی دیگر به پایان خواهد رسید.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *