پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 8148 26 مرداد 1394 ساعت [ 9:35 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

دفاع شاگردان طلایی از عنوان قهرمانی با روس‌کُشی در سالوادور

شاگردان محمد طلایی با شکست روسیه و آذربایجان بالاتر از این دو تیم قهرمان جهان شد.

تیم ملی کشتی آزاد جوانان

دفاع شاگردان طلایی از عنوان قهرمانی با روس‌کُشی در سالوادور

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم به برزیل، تیم ملی کشتی آزاد جوانان کشورمان در شرایطی برای دومین سال پیاپی به عنوان قهرمانی جهان دست یافت که امسال تیمی جوان‌تر از سال قبل راهی سالوادور باهیا برزیل کرده بود.

تیم ملی کشتی آزاد جوانان

با وجود این تیم ایران در این مسابقات با کسب 62 امتیاز بالاتر از آذربایجان و روسیه ایستاد تا برای دومین سال پیاپی قهرمان جهان شود. در این مسابقات شاگردان طلایی نشان دادند که فاصله زیدی با روس‌ها پیدا کرده‌اند.  تیم ایران در این مسابقات به 2 طلا و 4 نقره دست یافت و یک کشتی‌گیر کشورمان روی سکوی پنجمی قرار گرفت.

در وزن 50 کیلوگرم که 18 نفر به‌روی باسکول رفته‌اند، علیرضا گودرزی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به مصاف رازمیک میساکیان از ارمنستان رفت و با نتیجه 9 بر 4 به برتری رسید. وی در دور سوم با مارکو آزارلو ایتالیا مصاف داد و در نهایت با حساب 3 بر صفر به برتری رسید تا راهی دیدار نیمه‌نهایی شود. گودرزی در نیمه‌نهایی با حساب 4 بر 2 حسین‌اف از آذربایجان را برد تا راهی فینال مسابقات جوانان جهان شود. گودرزی در فینال با اسپنسر لی از آمریکا مصاف کرد و در کمتر از یک دقیقه روی یک غافلگیری 10 بر صفر شکست خورد.

در وزن 55 کیلوگرم که 19 نفر به روی باسکول رفتند، محمد نامجو مطلق در دور نخست با نتیجه 12 بر یک یرسون هنائو از شیلی را شکست داد. وی در دور دوم با ویکتور لیزن از آلمان مصاف داد و در نهایت با حساب 10 بر صفر به برتری دست یافت. وی در دور سوم پسمسقلو از ترکیه را با حساب 6 بر 3 شکست داد تا راهی نیمه نهایی شود. نامجو در نیمه نهایی به مصاف ماهیر امیر ارسلان‌اف آذربایجانی رفت و با شکست 4 بر 2 برابر او از رسیدن به فینال باز ماند. نامجومطلق در دیدار رده‌بندی به مصاف خاسانخوس از روسیه رفت که برابر وی با حساب 6 بر 4 شکست خورد تا دستش از مدال برنز کوتاه بماند.

در وزن 60 کیلوگرم ایمان صادقی در دور اول به مصاف سلیم گوزان از ترکیه رفت و با نتیجه 2 بر یک به برتری دست یافت. وی در دور دوم با رشیدوف از روسیه پیکار کرد و وی را نیز با حساب 2 بر یک در یک کشتی نفس‌گیر شکست داد تا راهی دور سوم شود. صادقی در دور سوم با حساب 11 بر صفر دسین از دومنیکن را برد تا وی راهی دیدار نیمه‌نهایی مسابقات شود.

آزادکار وزن 60 کیلوگرم کشورمان در مرحله نیمه‌نهایی با جاهید حسن‌زاده از آذربایجان سرشاخ شد و در یک کشتی زیبا با نتیجه 10 بر 6 این کشتی‌گیر آذربایجانی را برد تا راهی فینال مسابقات شود. صادقی در فینال به مصاف ابراهیم عبدالحمید از مصر رفت و در نهایت با حساب 12 بر 2 برابر این حریف خود به پیروزی رسید تا نخستین طلایی تیم ایران باشد.

در وزن 66 کیلوگرم جمال عبادی در دور اول در ثانیه‌های پایانی با نتیجه 7 بر 6 مغلوب کنچادزه از گرجستان شد. در ادامه کار با شکست حریف گرجستانی عبادی برابر رقیب ژاپنی، آژادکار کشورمان از دور مسابقات کنار رفت.

در وزن 74 کیلوگرم که 29 کشتی‌گیر به‌روی باسکول رفتند، رضا مظفری در مبارزه اول به مصاف اسماعیل اینگن از بلغارستان رفت و با حساب 10 بر صفر به برتری رسید. وی در کشتی دوم با یوسوپوف از قرقیزستان سرشاخ شد که این حریفش را نیز 11 بر صفر برد. آزادکار وزن 74 کیلوگرم کشورمان در مرحله یک‌چهارم نهایی با حساب 11 بر صفر رامان چیتاش بلاروسی را برد تا راهی دیدار نیمه‌نهایی شود. وی در نیمه‌نهایی با نتیجه 11 بر صفر ناگی از مجارستان را برد تا راهی فینال مسابقات شود. مظفری در فینال به مصاف گادجی از روسیه رفت و در یک دیدار حساس در نهایت با حساب 7 بر 5 شکست خورد تا به مدال نقره جهان برسد.

در وزن 84 کیلوگرم که 21 کشتی‌گیر به روی باسکول رفتند، مجتبی گلیج در مبارزه اول با نتیجه 10 بر صفر ایرادلی متستوری از گرجستان را شکست داد. وی در دوم با ماگومد رسول گاجی ماگومدوف از آذربایجان مسابقه داد و با نتیجه 11 بر یک حریف خود را برد تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. گلیچ در سومین کشتی خود به مصاف شوتا شیرای از ژاپن رفت و با نتیجه 11 بر صفر حریفش را برد تا راهی نیمه نهایی شود. وی در نیمه نهایی به مصاف موسی علی‌یف روسیه‌ای رفت و در یک کشتی زیبا 13 بر 3 این حریف خود را برد تا به فینال مسابقات برسد. کلیج در فینال با خرمیانکف از بلاروس مصاف داد و در نهایت با نتیجه 12 بر 2 این حریف خود را شکست داد تا دومین طلایی تیم ایران در این مسابقات باشد.

در وزن 96 کیلوگرم سید ایمان حسینی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف محمد سعد از تونس رفت و با نتیجه 12 بر 4 به برتری دست یافت. وی در دور سوم با ریشانپریت راندیش از کانادا سرشاخ شد و با نتیجه 11 بر صفر در کمتر از 3 دقیقه به برتری رسید تا وی نیز راهی دیدار نیمه‌نهایی شود. وی در نیمه‌نهایی به مصاف سینک از هند رفت و در نهایت موفق شد این حریف را 9 بر 6 ببرد تا نخستین فینالیست ایران در روز اول باشد. حسینی در فینال با نتیجه 7 بر 2 مغلوب نورماگمد گادجیف آذربایجانی شد تا به مدال نقره برسد.

در وزن 120 کیلوگرم امین طاهری در دور نخست با نتیجه 16 بر 6 مقابل تایکی یاماموتو از ژاپن به برتری دست یافت. وی در دور دوم با کریستوف راول از روسیه روبرو شد و در یک کشتی زیبا 5 بر 2 این حریف خود را شکست داد تا راهی نیمه نهایی شود. طاهری در نیمه نهایی به مصاف یونس دده از ترکیه رفت و با نتیجه 7 بر 2 حریف خود را برد تا راهی دیدار فینال شود، اما در دیدار پایانی با نتیجه 14 بر 3 مغلوب سعید گامیدوف از آذربایجان شد و به مدال نقره بسنده کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت