پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 8166 26 مرداد 1394 ساعت [ 20:05 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش دیدار اعضای فدراسیون فوتبال با هاشمی رفسنجانی

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، فوتبال را ورزشی عنوان کرد که علاوه بر سلامت جسمی افراد، بر سلامت روحی و شادابی جامعه نیز تأثیر دارد.

هاشمی رفسنجانی

گزارش دیدار اعضای فدراسیون فوتبال با هاشمی رفسنجانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با اشاره به شور و هیجاناتی که هنگام بازی‌های فوتبال به‌خصوص در سطح ملی در جامعه و به‌ویژه در نسل جوان ایجاد می‌کند، گفت: شور جوانی که با شعور ملی درآمیزد، باعث گسترش عواطف و احساسات انسانی می‌شود که اگر تقویت شود، فرهنگی بر پایه شادابی خلق می‌کند.

هاشمی رفسنجانی

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با بیان این جمله که «من هم مثل مردم از موفقیت‌های تیم ملی فوتبال خوشحال می‌شوم»، گفت: اگرچه ورزش‌ها مخصوصاً فوتبال، آمیخته با پیروزی و شکست و زد و خورد هستند اما روحیه‌ رفاقت بعد از رقابت‌ها را تقویت می‌کنند.

وی رقابت را اصلی مهم در پیشبرد همه اصول جامعه توصیف کرد و گفت: با توجه به خیری که از جانب ورزش متوجه جسم و روح جامعه می‌شود و تأکید قرآن در «سبقوا بالخیرات» پس رقابت نمی‌تواند منفی باشد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر سوابق ایرانیان در ورزش کشتی به روح پهلوانی ورزشکاران اشاره کرد و گفت: این روحیه می‌تواند در ورزش‌های دیگر نیز تسری پیدا کند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی افزایش تدریجی علاقه‌ مردم ایران به ورزش فوتبال را برای جامعه و جوانان مفید خواند و عنوان کرد: هیچ دلیلی ندارد که کسی برای ورزشی که برای عموم جامعه مطلوب است، مانع‌تراشی کند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر این جمله که “هر کاری از دستم برآید برای تقویت فوتبال کشور می‌کنم”، اظهار داشت: به عنوان مسئولی که سال‌ها در قوای مختلف بوده‌ام، می‌دانم ورزش فوتبال چه طراوتی به جامعه می‌دهد.

در آغاز این دیدار علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال، امیر عابدینی عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ، مهدی تاج رئیس سازمان لیگ و شهاب عزیزی خادم عضو هیئت رئیسه فدراسیون گزارشی از اوضاع و شرایط فوتبال، جایگاه ایران در آسیا و جهان، حق پخش تلویزیونی فوتبال، هویت‌های استانی تیم‌ها و باشگاه‌ها و علاقه جوانان به این ورزش ارائه کردند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت