پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 8174 26 مرداد 1394 ساعت [ 22:28 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کواچ: جام جهانی قسمت اول تلاش ما برای صعود به المپیک است

سرمربی تیم ملی والیبال ایران از تمرینات شاگردانش ابراز رضایت کرد.

کواچ: جام جهانی قسمت اول تلاش ما برای صعود به المپیک است

خبرگزاری تسنیم: سرمربی تیم ملی والیبال ایران از تمرینات شاگردانش ابراز رضایت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، آخرین تیم ملی والیبال ایران پیش از اعزام به جام واگنر لهستان عصر امروز (دوشنبه) در سالن فدراسیون والیبال برگزار شد. در پایان این تمرین اسلوبودان کواچ سرمربی تیم والیبال ایران اظهار داشت: همیشه پایان دوران آماده‌سازی در اردوها بسیار سخت است ولی من این بار از تمرینات رضایت کامل دارم.
وی در مورد حریفان ایران در تورنمنت‌های دوستانه پیش رو گفت: این تورنمنت‌ها برای این است که در جام جهانی به آمادگی کامل برسیم. اهمیت این بازی‌های دوستانه قبل از جام جهانی از نتایج آن بسیار مهمتر است، چون به عنوان قهرمان جهان ما را به تورنمنت واگنر دعوت کرده و تیم فرانسه نیز به عنوان قهرمان لیگ جهانی در این مسابقات حاضر است. این تورنمنت مهمترین بازی‌هایی است که در پیش داریم و بازی‌های بسیار خوبی پیش از جام جهانی است.
سرمربی تیم ملی ایران در مورد اهمیت جام جهانی و گرفتن سهمیه المپیک گفت: ما یکی از تیم‌هایی هستیم که شانس صعود به المپیک را داریم. جام جهانی قسمت اول تلاش ما برای صعود به المپیک است و ما در تلاش هستیم تا از همین قسمت اول سهمیه المپیک را به دست آوریم.
کواچ ادامه داد: من هر 14 بازیکن مورد نظرم را به طور کامل در اختیار دارم و با کارلوس ساتی (مربی بدنساز تیم) به خوبی روی بازیکنان کار کردیم تا همه آنها را با تمام قدرت در اختیار داشته باشیم.
سرمربی صرب تیم ایران عنوان کرد: در پایان تمرین با تعدادی از بازیکنان به صورت اختصاصی صحبت کردم و به آنها گفتم که چه توقعی از آنها دارم. همچنین اشتباهات آنها را در تمرین به آنها گوشزد کردم. من روزهای قبل هم با بازیکنان دیگر به همین شکل صحبت کرده بودم.
کواچ در مورد غیبت محمد موسوی در آخرین تمرین تیم ملی گفت: او در این مدت به سختی تمرین کرده بود و دچار مصدومیت جزئی شده بود. به او اجازه دادم که امروز به دکتر برود و به مصدومیتش رسیدگی کند. آسیب‌دیدگی او جدی نیست چنین مصدومیت‌هایی برای بازیکن 30 ساله‌ای که 15 سال است والیبال بازی می‌کند طبیعی است.
وی در مورد شانس ایران برای صعود به المپیک برای اولین بار گفت: ایران شانس خوبی دارد. ایران شانس حضور در المپیک را دارد ولی برگزاری 11 مسابقه در 15 روز کار بسیار مشکلی است. در مورد نتایج جام جهانی می‌توانیم بعد از آن صحبت کنیم ولی جام جهانی آخرین شانس ما برای صعود به المپیک نیست. ما یک شانس دیگر هم داریم و امیدوارم بازیکنان با صددرصد آمادگی از آن تورنمنت بتوانند جواز حضور در المپیک را به دست آورند. الان نمی‌توانم به شما عددی در مورد احتمال حضورمان در المپیک از جام جهانی ارائه دهم.
سرمربی تیم ملی ایران در مورد اینکه بازیکنان تیم ملی در مورد نقل و انتقال‌شان به باشگاه‌های دیگر چقدر از او نظر می‌خواهند اظهار داشت: من همیشه سعی کردم به بازیکنانم بفهمانم که ابتدا به تیم ملی فکر کنند و اگر به همراه تیم ملی نتیجه خوبی بگیرم همه به دنبال آنها خواهند بود. البته در طول تمرین بازیکنان من به خاطر فصل نقل و انتقالات کمی نگران بودند و من هم نگران بودم که تمرکز آنها به خاطر این قضیه به هم بخورد. از طرف دیگر هم آنها را درک می‌کردم که نگران لیگ آینده باشند.
کواچ در مورد انتقاداتی که در مورد ترکیب تیم «ب» و سن و سال بازیکنان این تیم مطرح می‌شد، گفت: تعدادی از بازیکنان را من انتخاب کردم مثل پوریا فیاضی و مصطفی شریفات که می‌توانند حداقل 5 سال دیگر در بالاترین سطح ممکن بازی کنند. بازیکنی مثل حمزه زرینی که جزو تاریخ والیبال ایران به حساب می‌آید نیز این حق را دارد که پس از رهایی از مصدومیت دوباره خودش را نشان دهد و توانایی‌های خود را به من نشان دهد. ما همچنین موذن را نیز انتخاب کردیم که 5 روز قبل از شروع مسابقات دچار شکستگی دست شد. بقیه بازیکنان نیز به انتخاب پیمان اکبری در تیم حضور داشتند. ما باید بازیکنانی را که بین رده سنی زیر 23 سال و تیم ملی بزرگسالان قرار دارند را باید به کار می‌گرفتیم تا خلاء بین این دو تیم پر شود. کسانی که انتقاد می‌کنند باید ابتدا فکر کنند و پس از آن به صحبت بپردازند.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت