پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 8195 27 مرداد 1394 ساعت [ 19:46 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

علیرضا منصوریان: برای تیم نفت تا سال ۹۷ برنامه‌ریزی کردم

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با بیان اینکه برای این تیم تا سال ۱۳۹۷ برنامه‌ریزی کرده است، گفت: لیگ ایران از لحاظ سخت افزای و نرم افزاری از امارات و قطر پایین‌تر است.

علیرضا منصوریان: برای تیم نفت تا سال ۹۷ برنامه‌ریزی کردم

سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با بیان اینکه برای این تیم تا سال ۱۳۹۷ برنامه‌ریزی کرده است، گفت: لیگ ایران از لحاظ سخت افزای و نرم افزاری از امارات و قطر پایین‌تر است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با ملوان که بعد از ظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، در جمع خبرنگاران درباره این مسابقه اظهار کرد: قطعاً بازی مشکلی با تیم ملوان داریم، آنها در بازی‌های گذشته خود موفق بودند و جایگاه خوبی دارند. متاسفانه ما در نتیجه‌گیری خوب عمل نکردیم و از این بابت راضی نیستیم، چون نحوه بازی ما شایسته تیم نفت نبوده است.

سرمربی تیم نفت درباره تمدید قراردادش با این تیم و اینکه گفته می‌شود برای نفتی‌ها متمم در نظر گرفته است، گفت: بحث ادامه فعالیت من در تیم نفت خیلی راحت است. کل گروه هیات امنا باشگاه نفت و مدیرعامل این باشگاه پیشنهادی به من دادند که در حال تکمیل کردن متمم قراردادم هستند. انشاءالله یک روز در یک نشست خبری درباره این متمم صحبت می‌کنیم، ولی آنچه که واضح است، صحبت من با مدیرعامل باشگاه نفت برای متمم نبوده است.

منصوریان افزود: در این شرایط تلاش‌مان این است تا منابع مالی تزریق شود. یک سال و دو ماه پیش من تشنه این بودم که در تیم نفت جایگاه مربی به من داده شود و حالا که به من اطمینان کردند، امروز با قاطعیت می‌گویم چیزی به نام متمم در قرارداد من وجود نخواهد داشت، چون نفت مثل خانه خودمان است.

وی درباره شرط و شروطش برای تمدید قرارداد یادآور شد: من شرط و شروطی داشتم و آن را به مدیریت باشگاه منتقل کردم. من برای تیم نفت تا سال ۱۳۹۷ برنامه‌ریزی کرده بودم که با مدیرعامل باشگاه این برنامه را بررسی کردیم تا هیات امنا از آن دفاع کنیم. اولویت من هم بازیکنان، کادر فنی و تدارکات تیم بوده است، چون شما فقط من را می‌بینید در حالی که بیش از ۲۱ نفر دیگر در تیم زحمت می‌کشند. وظیفه من است که از آنها دفاع کنم و بعد از آنها شرط و شروط خودم را بگویم.

سرمربی تیم نفت درباره صحبت‌های محمود گودرزی وزیر ورزش مبنی بر رسیدگی به تخلفات داوران، تاکید کرد: ما نباید در این مسئله ریز شویم. باید به داور احترام بگذاریم. من نمی‌دانم چرا آقای گودرزی چنین حرفی را مطرح کرده‌اند، ولی وقتی در یک مسابقه نسبت به داوری اعتراض داریم، این مربوط به همان مسابقه است و بعد از بازی دیگر درباره داور حرفی نمی‌ماند. ما باید درباره داوری از سیستم اروپایی تبعیت کنیم. داوری ما به اندازه کافی ضربه خورده است؛ بخصوص بعد از بازی نفت با تراکتورسازی در سال گذشته که به علیرضا فغانی جفا شد و داوری ضربه خورد.

منصوریان ادامه داد: ما در جریان بازی سعی می‌کنیم از خودمان دفاع کنیم ولی بعد بازی به داوری احترام می‌گذاریم. اگر همه سعی کنیم به داور احترام بگذاریم، چنین فضایی از بین خواهد رفت.

وی درباره اینکه قضاوت داوران در هفته اول لیگ برتر خوب بود ولی در هفته‌های دوم و سوم چالش‌ برانگیز بود، تاکید کرد: وقتی یک انسان داور است، قطعاً دچار اشتباه می‌شود. اگر بخواهیم اشتباهی نباشد که باید قضاوت را به یک کامپیوتر بدهیم. در اروپا وقتی داور اشتباه می‌کند، این‌طور بازتاب پیدا نمی‌کند. به نظرم باید یک کمیته انضباطی جداگانه برای داوران داشته باشیم تا اگر اشتباهی هم صورت بگیرد، بدون آنکه علنی شود، خود مسئولان رسیدگی کنند.

سرمربی تیم نفت افزود: به عنوان مثال شما در بوندس‌لیگا نمی‌بینید که به داوران اعتراض شود. آنها در کمیته‌های خودشان تصمیم می‌گیرند که اگر یک داور اشتباه کرد، چند ماه محروم شود.

خبرنگاری از علیرضا منصوریان در خصوص اعلام رده‌بندی لیگ‌های برتر دنیا و بالا بودن لیگ‌های امارات و قطر نسبت به لیگ‌ ایران سئوال پرسید. سرمربی تیم نفت در این باره گفت: چرا باید از لیگ امارات و قطر بالاتر باشیم؟ شما بروید بالای برج میلاد و ببینید چند استادیوم می‌توانید در کل تهران پیدا کنید؟ حتی اگر یک دوربین به  شما بدهند، فقط استادیوم آزادی و در آن طرف استادیوم تختی را می‌بینید. تهران با ۱۷ میلیون جمعیت فقط دو استادیوم دارد؛ در حالی که اگر در دوحه قطر روی یک بلندی بروید، می‌بینید این شهر ۱۰ استادیوم با رتبه A در سطح جهانی دارد.

منصوریان افزود: در این استادیوم‌ها مربی هیچ دغدغه‌ای ندارد. ما برای لیگ قهرمانان آسیا به یکی از این استادیوم‌ها رفته بودیم که کل سیستم رختکن آن دیجیتالی بود. همین جایگاه خبرنگاران ورزشگاه تختی و آزادی را نگاه کنید که خبرنگاران در به در به دنبال اینترنت هستند. با این حساب چرا ما باید بهتر از آنها باشیم؟

وی تاکید کرد: اگر منظور شما صرفاً فوتبال و پتانسیل فوتبالی است، بله ما بهتر هستیم. همین خوزستان را نگاه کنید. من به چند نفر از دوستانم سپرده‌ام که سالی پنج استعداد فوتبالی برایم بیاورند ولی هر سال ۵۰ بازیکن مستعد به من معرفی می‌شود که فقط می‌توانم از چند نفر آنها استفاده کنم و ۴۵ نفر آنها از بین می‌روند. همانطور که گفتم ما از لحاظ پتانسیل بهتر هستیم ولی از نظر سخت‌افزار و نرم‌افزار از امارات و قطر پایین‌تریم.

سرمربی تیم نفت در بخش دیگری از نشست خبری خود درباره صحبت‌های احمدرضا عابدزاده که گفته بود برای بازی مقابل ستارگان دنیا ۲۰ میلیون تومان می‌خواهیم، گفت: اصلاً چنین چیزی نیست. کافی است به بازیکنان «۹۸» یک زنگ بزنید تا برای بازی بیایند.

منصوریان در پایان در پاسخ به این سئوال که آیا برای آشتی علی کریمی و علی دایی برنامه‌ای دارید یا خیر؟ گفت: این دو اصلاً با هم مشکلی ندارند که بخواهیم آنها را آشتی دهیم.

تیم فوتبال نفت تهران فردا چهارشنبه در چارچوب هفته چهارم لیگ برتر فوتبال ایران در تهران به مصاف تیم فوتبال ملوان انزلی خواهد رفت.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت