سرزمین اچ دی ads
خانه / لیگ برتر ایران / اخبار پرسپولیس / اصفهانیان : فغانی به اشتباه برای ذوب‌آهن پنالتی گرفت

اصفهانیان : فغانی به اشتباه برای ذوب‌آهن پنالتی گرفت

اصفهانیان : فغانی به اشتباه برای ذوب‌آهن پنالتی گرفت

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال از اشتباه علیرضا فغانی در اعلام خطای هند «محسن بنگر» و پنالتی به سود تیم ذوب‌آهن خبر داد و گفت: داوران ایرانی هم از اشتباهات داوری مستثنی نیستند.

فریدون اصفهانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص عملکرد علیرضا فغانی در بازی تیم‌های پرسپولیس و ذوب‌آهن اصفهان در هفته چهارم رقابتهای فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، ضمن بیان مطلب فوق افزود: بنا به گزارش ناظر بازی تیم‌های پرسپولیس تهران و ذوب‌آهن، قضاوت فغانی در خصوص صحنه پنالتی که به ضرر تیم پرسپولیس اعلام شد، اشتباه بود.

وی با بیان اینکه زوایه دید و محل جای‌گیری فغانی در صحنه پنالتی که به ضرر پرسپولیس صادر شد، مناسب نبود، ادامه داد: در این صحنه زوایه نگاه فغانی اگر کمی متمایل به سمت چپ می‌شد، می‌تواست صحنه خطا را به خوبی ببیند و تصمیم درستی بگیرد.

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در عین‌حال با بیان اینکه فغانی داور بزرگی است و تا دقیقه ۸۸ توانست قضاوت خوبی داشته باشد، افزود: هرچند فغانی در چند هفته نخست لیگ برتر فوتبال قضاوتی نداشت ولی در رقابتهای خارجی توانست قضاوت کند و در این قضاوت‌ها نیز عملکرد خوبی داشته است.

وی با تاکید بر اینکه داور را نمی‌توان عامل نتیجه نگرفتن یک تیم عنوان کرد، یادآور شد: وقتی بازیکن نمی‌تواند پنالتی را گل کند یا از فاصله چهار متری دروازه، توپ را به بیرون می‌زند، آیا داور مقصر است. تیم‌ها باید فکری به حال نحوه بازی و ضعف‌های خود بکنند تا داور را مقصر نتیجه گرفتن خود ندانند.

اصفهانیان درخصوص انتخاب فغانی برای بازی حساس پرسپولیس و ذوب‌آهن اصفهان با توجه به محرومیت قبلی این دوار فوتبال خاطرنشان کرد: قهرمانی نیز بعد از محرومیت توانست در دیدار سپاهان برابر ذوب‌آهن قضاوت خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه بازی‌های بزرگ دارای حساسیت‌ها و فشارهایی روی داوران است، افزود: فغانی می‌توانست بهتر قضاوت کند و با توجه به عدم‌جای‌گیری مناسب فکر کرد که توپ به دست بازیکن پرسپولیس خورده است. این داور اگر دقت بیشتری می‌کرد، زاویه استقرار مناسبی داشت و از چابکی خود استفاده می‌کرد، در تشخیص صحنه مورد نظر اشتباه نمی‌کرد.

رئیس کمیته داوران فدارسیون فوتبال با تاکید بر اینکه اشتباهات داوری در همه جای جهان وجود دارد، تصریح کرد: داوران ایرانی هم از اشتباهات داوری مستثنی نیستند، هرچند باید دقت بیشتری در داوری‌ها صورت بگیرد.

وی همچنین تاکید کرد: همکاری تنگاتنگ بین کمیته داوران و دپارتمان در انتخاب و چینش داوران برای بازی‌ها وجود دارد.

اصفهانیان با بیان اینکه قضاوت‌های داوران به‌صورت دقیق مورد توجه و بررسی قرار دارد، گفت: قضاوت‌های داوران مورد بازبینی دقیق قرار می‌گیرد و در کلاس‌های آموزشی و توجیهی به داوران آموزش‌ها و تذکرات لازم برای بازی‌های آینده داده می‌شود.

درباره admin

من امیر لقمان ،با تجربه چندین ساله فعالیت در زمینه رسانه های هواداری فوتبالی با سایت تیفوسی که مرجع هواداران متعصب فوتبال است در خدمت شما سروران هستم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *