کد خبر : 83525 3 اردیبهشت 1397 ساعت [ 9:26 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ظرف یک هفته راهکارهای پیشنهادی برای حل مشکل کولبران ارائه شود

[ad_1] پایگاه خبری ورزشی تیفوسی: به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه بررسی آخرین وضعیت بازارچه های مرزی کشور عصر روز گذشته (یکشنبه) به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این وزارتخانه برگزار شد. رحمانی فضلی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای فعالیت کوله بران تصریح کرد: دولت با طرح جدیدی که اخیرا به تصویب […]

[ad_1]
پایگاه خبری ورزشی تیفوسی:

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه بررسی آخرین وضعیت بازارچه های مرزی کشور عصر روز گذشته (یکشنبه) به ریاست عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در این وزارتخانه برگزار شد.

رحمانی فضلی با اشاره به مشکلات پیش آمده برای فعالیت کوله بران تصریح کرد: دولت با طرح جدیدی که اخیرا به تصویب رسانده به دنبال ساماندهی فعالیت کوله بری در استان های مرزی است.

وی در ادامه افزود: باید براساس برنامه‌ریزی دقیق تعداد کوله بران واقعی که در استان های مورد نظر فعالیت دارند شناسایی شوند تا بر این اساس بتوان نسبت به حل مشکلات آن ها اقدام کرد.

وزیر کشور از معاون امنیتی انتظامی این وزارتخانه خواست در جلسه مشترک با استانداران مرزی و دستگاه‌های مسئول ظرف یک هفته آینده موانع پیش روی فعالیت کوله بران در استان‌های مورد نظر را بررسی و راهکارهای پیشنهادی را ارائه کنند.

در ادامه این جلسه موافقت شد تا به ملوانانی که اقدام به ثبت سفارش کالا، پر کردن اظهارنامه و حقوق گمرکی و عوارض پرداخت می کنند، از تخفیف سود بازرگانی ۲۰ درصد برخوردار شوند و همچنین سوخت لنج ها در آب های مرز جمهوری اسلامی ایران به قیمت داخل کشور فروخته شود که این مصوبه برای طی مراحل قانونی به هیات وزیران ارائه خواهد شد تا به مرحله اجرا برسد.

در این جلسه استانداران هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر، کرمانشاه، آذربایجان غربی، خوزستان، کردستان، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، رئیس سازمان توسعه تجارت، جانشین فرماندهی ناجا، فرمانده مرزبانی ناجا و فرمانده نیرو زمینی سپاه و نمایندگانی از گمرک و وزارت اطلاعات حضور داشتند.

گفتنی است؛ در این جلسه برخی از مواد آیین نامه ساماندهی مبادله کالا در بازارچه های غیر رسمی موقت مرزی مورد بازنگری قرار گرفت.

[ad_2]

لینک منبع

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت