خانه / خبرهای فوتبال خارجی / پدرو: دوست داشتم در بارسلونا بازنشسته شوم

پدرو: دوست داشتم در بارسلونا بازنشسته شوم

پدرو: دوست داشتم در بارسلونا بازنشسته شوم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آخرین کنفرانس خبری پدرو رودریگس در نیوکمپ امروز (دوشنبه) برگزار شد و این مهاجم اسپانیایی که هفته گذشته کاتالان‌ها را برای پیوستن به شاگردان ژوزه مورینیو در چلسی ترک کرد، به طور رسمی با هم‌تیمی‌هایش خداحافظی کرد.

پدرو که در اولین بازی‌اش برای چلسی شب گذشته یک گل زد و یکی دیگر ساخت، خطاب به حضار که شماری از هم‌تیمی‌هایش از جمله لیونل مسی، آندرس اینیستا و لوئیس سوارز هم جزوشان بودند، گفت: سال‌های زیادی را در این خانه سپری کردم (از سال 2008) و از روز اول فلسفه بازی بارسلونا را شناختم و از زمانی که به تیم جوانان باشگاه پیوستم تا وقتی که به تیم اصلی رسیدم، طبق آن عمل کردم. من در این تیم توانستم رؤیای کودکی‌ام را محقق کنم. در بارسا از بازیکنان و مربیان بزرگی چیزهای زیادی آموختم و حالا می‌خواهم از همه آنها به خصوص هم‌تیمی‌هایم تشکر کنم.

وی ادامه داد: بسیار خوشحالم که توانستم چنین لحظاتی را در بارسلونا تجربه و جام‌های فراوانی را با این تیم کسب کنم. سهیم بودن در شکل‌گیری بخشی از تاریخ باشگاه بارسلونا برای من بسیار مهم است. من همیشه، در همه بازی‌ها و تمرینات با تمام توانم به بارسلونا خدمت کردم. در این تیم از بازیکنان بزرگی مانند آندرس، پویول، والدس، ژاوی و … درس گرفتم، همینطور از بازیکنان جدید و از لئو مسی که بهترین بازیکن دنیا است و همزمان با من به تیم اصلی ملحق شد.

مهاجم جدید چلسی گفت: می‌خواهم بابت محبت و حمایتی که رؤسای باشگاه نسبت به من داشتند قدردانی کنم. شما همیشه علاقه و حمایت خود را نسبت به من نشان داده‌اید. از اینکه از شما جدا می‌شوم ناراحتم اما حداقل می‌دانم که هر چه در توان داشتم برای بارسلونا انجام دادم و از این بابت راضی‌ام. به همین دلیل می‌خواهم از همه شما بابت اینکه به من اجازه دادید رؤیایم را محقق کنم تشکر کنم.

پدرو درباره دلیل پیوستنش به چلسی اظهار داشت: از بابت اینکه می‌خواهم بارسلونا را ترک کنم صددرصد مطمئن نبودم. گرفتن این تصمیم همیشه برایم سخت بود. از یک طرف این فکر که می‌توانم به حضور در بارسلونا ادامه دهم به ذهنم خطور می‌کرد، چیزی که باشگاه هم می‌خواست. می‌دانستم که می‌توانم اینجا در بهترین تیم دنیا بمانم و همه چیز خوب پیش برود. در طرف دیگر اما می‌دانستم یک گزینه دیگر هم دارم و آن پیوستن به تیمی دیگر است. با رئیس باشگاه و مدیران تیم صحبت کردم و در نهایت تصمیم گرفتم به تیمی که دوستش داشتم ملحق شوم. دوست داشتم دوران بازیگری‌ام را در بارسلونا به پایان برسانم اگر چه می‌دانستم این کار سختی است. اکنون به تیمی دیگر ملحق شده‌ام و بابت چالش جدیدی که پیش رویم قرار گرفته است خوشحالم.

پدرو اعتراف کرد که به جز چلسی مشتریان دیگری هم در انگلیس داشته و این باعث افتخار اوست. او تأکید کرد: به جز چلسی تیم‌های دیگری هم مرا می‌خواستند اما این چلسی بود که سریع‌ترین راه‌ حل را ارائه کرد و بیش از سایرین برای جذب من علاقه نشان داد. چلسی تیمی با بازیکنان بزرگ و دارای پتانسیل کسب جام است.

مهاجم پیشین کاتالان‌ها درباره مورینیو عنوان کرد: خوب می‌دانم مورینیو چه کسی است و در گذشته چه کارهایی انجام داده است. او با من تماس گرفت و از پیشنهادی که داد خوشم آمد. من تیمی می‌خواستم که قوی‌ترین بوده و به من اعتماد داشته باشد. من و مورینیو درباره چیزهای زیادی صحبت کردیم و او خیلی صریح با من حرف زد و متقاعدم کرد.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *