خانه / خبرهای فوتبال خارجی / خبرهای تیم های ملی / بلاتر: فیفا فاسد نیست، من هم پاک هستم

بلاتر: فیفا فاسد نیست، من هم پاک هستم

بلاتر: فیفا فاسد نیست، من هم پاک هستم

تیفوسی به گزارش خبرگزاری تسنیم، در اواخر ماه مِی 2015 پس از بر ملا شدن فسادهای اداری و مالی در فدراسیون جهانی فوتبال، به درخواست مسئولان قضایی آمریکا شماری از مسئولان این نهاد و رابطان آنها توسط پلیس سوئیس دستگیر شدند تا تحقیقاتی در این زمینه صورت بگیرد. در پی این ماجرا، سپ بلاتر در تاریخ دوم ژوئن 2015 (12 خرداد) به فاصله چهار روز پس از انتخاب شدن به عنوان رئیس فیفا برای پنجمین دوره متوالی، از سمت خود کناره‌گیری کرد.

سپ بلاتر در گفت‌و‌گو با شبکه تلویزیونی «بی‌بی‌سی» گفت: اینکه گفته می‌شود فیفا مرتکب فساد شده، حقیقت ندارد و شایعه‌سازی است. فیفا مرتکب فسادی نشده و در فوتبال هم فسادی وجود ندارد. به صورت فردی ممکن است فسادی صورت گرفته باشد ولی فساد کلی سازمان یافته‌ای در کار نیست. این تخلف فردی است و ربطی به فساد فیفا ندارد. مؤسسه تخلف نکرده و به همین دلیل است که درک نمی‌کنم چرا رسانه‌های جهان  می‌گویند فیفا فاسد است.

رئیس موقت فیفا در خصوص علت کناره‌گیری‌اش از سمتش در فدراسیون جهانی فوتبال اظهار داشت: می‌خواستم با این حرکتم از فیفا محافظت کنم. من انسان قدرتمندی هستم و می‌‎توانم از خودم محافظت کنم. می‌دانم باید چه کار کنم و چه کاری نکنم. من وجدان دارم و می‌دانم انسان صادقی هستم. من پاک هستم و نگرانی ندارم.

انتخابات ریاست فیفا در تاریخ 26 فوریه 2016 (هفتم اسفند 1394) برگزار خواهد شد تا جانشین سپ بلاتر مشخص شود.

انتهای پیام/

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *