پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 8986 16 شهریور 1394 ساعت [ 8:10 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

کفاشیان: کار محمدزاده در احضار دژاگه و آزمون درست نبود

رئیس فدراسیون فوتبال احضار دو بازیکن تیم ملی به کمیته اخلاق را نادرست قلمداد کرد.

کفاشیان: کار محمدزاده در احضار دژاگه و آزمون درست نبود

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی کفاشیان در مورد جلسه هیئت رئیسه سازمان لیگ اظهار داشت: تصمیماتی در این جلسه گرفته شد که خود مسئولان سازمان لیگ درباره این جلسه توضیح خواهند داد. در خصوص تیم‌های بدهکار تصمیماتی گرفته شد و اینکه تیم‌های بدهکار دسته‌های پایین‌تر باید تکلیف خودشان را مشخص کنند و باید بدهی‌های خودشان را پرداخت کنند.

وی در خصوص سفر امشب خود به هلند گفت: دیداری با رئیس فدراسیون هلند و آلمان در خصوص همکاری‌های مشترک خواهیم داشت تا بتوانیم در زمینه تیم‌های ملی با هم همکاری متقابل داشته باشیم. همچنین قرار است ما نیز از آنها دعوت کنیم تا به ایران بیایند.

رئیس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که دیدار دوستانه ایران با آلمان و فرانسه چه زمانی قطعی می‌شود، گفت: هنوز این مسئله قطعی نشده است. با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و تمایلاتی که آنها دارند و خواسته‌ای که ما داریم، دوست داریم که بازی‌ با این دو تیم در ایران باشد. با کارلوس کی‌روش صحبت کردم و او موافق است که بازی‌هایی با این کشورها برگزار کنیم ضمن اینکه نماینده‌ای از فرانسه صحبت‌هایی با ما انجام داد اما هنوز قطعی نشده است.

کفاشیان در مورد دیدار دوستانه تیم ملی ایران مقابل ایتالیا تصریح کرد: با فدراسیون ایتالیا نیز به دنبال همکاری متقابل در زمینه تیم‌های ملی هستیم اما برای انجام بازی دوستانه مبلغ درخواستی آنها بالا بود و برای ما صرف نمی‌کرد. حرف ما این است که نباید به این نوع بازی‌ها تجاری نگاه کنند و نگاه‌ها می‌تواند بازی خیرخواهانه و یا دوستانه باشد، بنابراین از تیم‌ها می‌خواهیم که بازی‌های اینچنینی به صورت درآمدی نگاه نکنند البته برخی تیم‌ها تمایل دارند که به دید فنی بازی دوستانه برگزار کنند.

وی در خصوص وضعیت تیم فوتبال امید گفت:‌ تیم امید روز گذشته با یکی از تیم‌های هلند بازی داشته و قرار است یکی از بازی‌های این تیم را نگاه کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه به بازیکنان تیم امید 500 یورو پول داده شده و این مسئله ممکن است باعث ناراحتی کارلوس کی‌روش شود که چرا به بازیکنان بزرگسال پاداشی داده نمی‌شود، گفت: بازیکنان تیم ملی بیشتر از این مبلغ می‌گیرند. بازیکنان امید هم تقریبا ملی هستند و آنها انگیزه می‌خواهند.

کفاشیان در خصوص اینکه علی‌اکبر محمدزاده رئیس کمیته اخلاق اشکان دژاگه و سردار آزمون را به دلیل خالکوبی به کمیته اخلاق دعوت کرده است، افزود: من موافق این موضوع نیستم چون بازیکنان ما برای تیم ملی بازی می‌کنند این کار درستی نبوده و اگر تخلفی بوده است نباید رسانه‌ای می‌شد.

وی افزود: پیش از این به بازیکنان گفته شده بود که روی خالکوبی‌های خود را بپوشانند اما این زمان برای وقتی بود که بازیکنان ملی‌پوش ما آن را نمی‌دانستند. ما نمی‌توانیم جلوی بازیکنان موثرمان را بگیریم و از تیم ملی کنار بگذاریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در باره اینکه آیا برای حل مشکل سربازی بازیکنان ملی‌پوش نامه‌ای به نظام وظیفه زده شده است، گفت: من نامه‌ای ندیدم اما قطعا ما تابع مقررات نظام وظیفه خواهیم بود.

کفاشیان در واکنش به این مسئله که کمیته اخلاق، مهرداد خانبان سرمربی تیم ملی را محروم کرده و او چگونه همچنان همراه تیم ملی است، خاطرنشان کرد: کمیته اخلاق به دلیل کار اشتباهی که خانبان کرده بود او را محروم کرد و محرومیت او هم از نشستن روی نیمکت بود اما اصلا او جایی روی نیمکت ندارد که بخواهد از نشستن از روی نیمکت محروم شود و به نظرم جریمه او نقدی خواهد بود. ما نمی‌توانیم سرمربی تیم ملی را از استفاده او از کادر فنی‌اش محروم کنیم، هر چند معتقدم خود کی‌روش متوجه کار اشتباه خانبان شده و او را جریمه هم کرده است.

وی درباره موضوع حق پخش و اینکه پس از گذشت 5 هفته از لیگ آیا این مشکل حل شده است یا نه، اظهار داشت: در موضوع حق پخش ما منتظر هستیم تفاهم‌نامه‌ای با صدا و سیما در خصوص حق پخش امضا کردیم و اکنون منتظر هستیم روش کار و کاری که در تفاهم‌نامه آمده است صورت بگیرد. همان طور که می‌دانید صدا وسیما تغییر موضع داد و مطمئنا اکنون هم می‌خواهد این جلسات ادامه داشته باشد و ما هم با صدا و سیما همکاری خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه چرا بلیت دیدار افغانستان و ژاپن  که در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود 50 هزار تومان اعلام شده و آیا این مبلغ بسیار بالا نیست، گفت: درآمدهای این بازی به افغانستان و ژاپن می‌رسد چون خودشان میزبان هستند و میزان درآمدها را تعیین می‌کنند و ما کاری به این مسائل نداریم بلکه مسئول برگزاری مسابقات هستیم. با توجه به اینکه استقبال از این بازی زیاد است و هواداران مجاز نیستند که در طبقه دوم ورزشگاه آزادی بنشینند، افغانستانی‌ها تصمیم گرفتند برای جبران هزینه‌های خود بلیت بازی را گران کنند. همان طور که گفتم ما هم فقط از این بازی میزبانی می‌کنیم و مسئول برگزاری بازی هستیم. در ورزشگاه آزادی هم دیگر نمی‌توانیم طبقه دوم را به تماشاگران بدهیم و مجوز این کار حتی برای خود ما هم توسط FIFA و AFC داده نمی‌شود.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که آیا از سوی فدراسیون فوتبال به باشگاه پرسپولیس کمکی داده شده است، گفت: ما به پرسپولیس کمک نکردیم اما از سازمان لیگ خواستم که به این باشگاه پولی را قرض بدهند تا مشکلات آنها حل شود.

وی در واکنش به این مسئله که آیا کمک به پرسپولیس برای حل مشکل خورد و خوراک بازیکنان بوده است به شوخی گفت: خیر. علاوه بر این برای پول خواب‌شان نیز به آنها کمک کردیم.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت