پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 8992 16 شهریور 1394 ساعت [ 8:37 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازی‌های مقدماتی جام‌ملت‌های اروپا:صعود ایسلند به یورو و احتمال حذف هلند

نایب‌قهرمان پیشین جهان با یک شکست دیگر، شانس صعود مستقیم به یورو ۲۹۱۶ را از دست داد و شمالی‌ترین کشور اروپا برای اولین بار به یک تورنمنت بزرگ راه یافت.

بازی‌های مقدماتی جام‌ملت‌های اروپا:صعود ایسلند به یورو و احتمال حذف هلند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در مهم‌ترین بازی یکشنبه شب مقدماتی یورو 2016  ترکیه با برتری 3 بر صفر خانگی مقابل هلند، جای این تیم را در رتبه سوم گروه اول را گرفت، لاله‌های نارنجی از صعود مستقیم بازماندند و ایسلند اولین صعود تاریخ خود به یک تورنمنت مهم را جشن گرفت.

هلند که چند روز پیش در خانه به ایسلند باخته بود، این بار مغلوب گل‌های دقیقه 8 «اوزیاکوپ»، 26 توران و 86 ایلماز شد تا در فاصله  2 دور باقی‌مانده تا پایان رقابت‌ها تنها به سکوی سوم و رسیدن به پلی‌اف امیدوار باشد.

در دیگر بازی‌های گروه اول، لتونی در خانه 2 بر یک مغلوب جمهوری‌چک شد و ایسلند در نهایت ناباوری پس از برتری در خانه هلند، این بار در کشورش تساوی بدون گل مقابل قزاقستان را تجربه کرد.

با این نتایج ایسلند 19 امتیازی برای اولین به یک تورنمنت بزرگ رسید و جمهوری‌چک هم امتیاز با آن‌ها جشن صعود زودهنگام برپا کرد. ترکیه و هلند با 12 و 10 امتیاز شانس‌ حضور در پلی‌آف را دارند و لتونی 4 و قزاقستان دو امتیازی هم حذف شده‌اند.

در گروه دوم، بوسنی 3 بر صفر آندورا را برد، جدال ولز و رژیم صهیونیستی با تساوی بدون گل خاتمه یافت و بلژیک یک بر صفر در خانه قبرس پیروز شد.

در پایان دور هشتم بازی‌های این گروه، ولز با 18 و بلژیک با 17 امتیاز بخت اول صعود هستند، رژیم صهیونیستی با 13 امتیاز سوم است، بوسنی با 11 امتیاز تنها بخت حضور در پلی‌آف را دارد و  قبرس 9 و آندورای بدون امتیاز هم حذف شده مطلق هستند.

در گروه  هشتم، دانیله دروسی، پردرآمدترین بازیکن حال حاضر ایتالیا 50 دقیقه بعد از زدن تنها گل بازی برای کشورش در دقیقه 5 بازی مقابل بلغارستان از روی نقطه پنالتی، اخراج شد و در سوی مقابل هم «میانسکی» به خاطر درگیری، بلافاصله همراه روسی میدان را ترک کرد. ایتالیا این بازی را با نتیجه یک بر صفر به سود خود خاتمه داد.

در دیگر بازی‌های گروه، نروژ 2 بر صفر کرواسی نه‌چندان خوش‌فرم این روزها را برد و جدال مالت و جمهوری‌آذربایجان به تساوی 2 بر2 انجامید.

در جدول گروه هشتم، از بین ایتالیای 18، نروژ 16 و کرواسی 15 امتیازی، دو تیم مستقیم صعود می‌کنند و تیم سوم به پلی‌آف می‎رود. بلغارستان 8، جمهوری آذربایجان 6 و مالت 2 امتیازی هم در رده‌های بعدی شانسی ندارند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت