پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 9059 17 شهریور 1394 ساعت [ 21:33 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برانکو ایوانکوویچ: اقدام سازمان لیگ مجازات دارد/ حضورم در کرواسی حدس‌وگمان است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از سازمان لیگ برتر به خاطر انتشار مبلغ قراردادش گفت: این یک حرکت بسیار غیرحرفه‌ای بود که قراردادها منتشر شد و حتی از نظر قانونی مجازات دارد.

برانکو ایوانکوویچ: اقدام سازمان لیگ مجازات دارد/ حضورم در کرواسی حدس‌وگمان است

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از سازمان لیگ برتر به خاطر انتشار مبلغ قراردادش گفت: این یک حرکت بسیار غیرحرفه‌ای بود که قراردادها منتشر شد و حتی از نظر قانونی مجازات دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، برانکو ایوانکوویچ بعد از پایان تمرین امروز سه شنبه پرسپولیس در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت پرسپولیس قبل از بازی با پیکان اظهار کرد: بخش بسیار مهم کار را انجام داده ایم. همانطور که قبلا گفته بودیم هدفمان بالا بردن توانایی فردی و آمادگی بدنی تیم و بازیکنانی است که بیشتر روی نیمکت هستند. یکبار دیگر باید بگویم خیلی از کار و انرژی بازیکنانم راضی هستم.

وی افزود: بخواهم اسم هر کسی را ببرم ممکن است اسم دیگران را فراموش کنم. همه یکسان و خوب بودند. هدف ما در جام حذفی عین هدفمان در لیگ برتر یعنی بالاترین رده جدول و قهرمانی است. نمی‌خواهیم خودمان را فریب بدهیم. بازی سختی با پیکان داریم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولس خاطرنشان کرد: به اینکه آنها در لیگ دسته اول هستند توجه نداریم. پیکانی ها زود به خودشان آمده اند و در صدر جدول هستند. امیدوارم بازیکنان ملی پوش سالم برگردند که مهمترین مسئله همین است و همزمان تبریک می گویم به بازی عالی تیم ملی و پیروزی مقابل هندوستان.

برانکو ایوانکوویچ درباره حضورش در تیم ملی کرواسی تاکید کرد: تا جایی که می دانم کرواسی سرمربی خودش را دارد و فکر می کنم با همین قضیه که الان سرمربی دارد، تمام حدس و گمانها کنار می رود. آنها تازه باید بروند آنالیز نتایج و بازیهایشان را استخراج کنند. نمی دانم این اطلاعات از کجا آمده است.

وی درباره اینکه یکی از رسانه های کرواسی این خبر را منتشر کرده است، گفت: سه چهار بار تا سرمربیگری کرواسی رفته ام. بعد از اینکه از ایران برگشتم، قبل از ایویچ قرار بود سرمربی شوم ولی تصمیم گرفتم در باشگاه کار کنم نه تیم ملی. این برایم اولویت بود. بقیه مسائل حدس و گمان است.

برانکو درباره اینکه آیا اگر پیشنهاد بدهند آنرا قبول می کند یا نه گفت: اصلا به این موضوع فکر نکرده ام. حتی بازی نروژ را هم ندیدم.

برانکو در ادامه درباره اینکه سفرش به امارات در این برهه زمانی با پیشنهاد کشور کرواسی همزمان شده و این موضوع حضورش در تیم ملی کرواسی را تقویت می کند گفت: من برای مسائل شخصی به امارات رفتم و بلیتم را ۱۰ روز قبل گرفتم چون می دانستم که تمرین ما تعطیل است. شاید سفر من با بعضی مسائل همزمان باشد ولی قطعا هیچ چیزی نیست.

وی افزود: برای من همیشه پیشنهاد هست .قبلا هم گفته بودم که پیشنهاد اسلوونی  و لهستان را رد کردم. پیشنهادها برای من چیز غیر منتظره ای نیست.

خبرنگاری از سرمربی پرسپولیس در مورد کم شدن رقم قراردادش در سازمان لیگ، پرسید. در این هنگام برانکو انتقادات شدیدی را از سازمان لیگ کرد و گفت بروید از همانها که قراردادم را منتشر کردند بپرسید چرا مبلغش کم شده است. آیا خود آقایان در سازمان لیگ حقوق خودشان را اعلام می کنند؟ چرا آنها شفاف سازی نمی کنند و نمی گویند از کجا و چه کسی حقوق می گیرند.

سرمربی پرسپولیس خاطرنشان کرد: در خصوص مبلغ دریافتی من از پرسپولیس باید بگویم که با ۵۰ درصد کمتر از قیمتی که در بازار می ارزم و ارزش واقعی من است به پرسپولیس آمده ام. کل قرارداد من و کادر فنی پرسپولیس ۵۰ درصد کمتر از قرارداد جهانی خودم است.

برانکو که عصبانی و ناراحت به نظر می رسید یادآور شد: قرارداد من در حال حاضر کمتر از مربیانی است که در ۱۰ سال اخیر در پرسپولیس مربیگری کرده اند. واقعیت این است پرسپولیس همچنین مربی ای(او به خودش اشاره می کند) با این رزومه نداشته است. بعضی ها می گویند که من چه کارنامه ای داشته ام؟ من به آنها تبریک می گویم ولی دیگر مربیان پرسپولیس فقط یک گذرنامه داشتند و مثل من نبودند که در کشورهای مختلف کار کنند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال مصطفی دنیزلی(سرمربی پیشین پرسپولیس) یکی از دوستان بزرگ و خوب من است ولی او فقط در ایران و ترکیه مربیگری کرده است در حالی که من دوبار در جام جهانی حضور داشتم و حتی مقام سومی در جام جهانی را در کارنامه دارم. در بازیهای اروپایی هم در بین هشت تیم برتر قرار گرفتیم. در بازیهای آسیایی بوسان با ایران قهرمان شدم و در جام ملت های آسیا به مقام سوم رسیدیم. حالا نمی خواهم از قهرمانی در غرب آسیا حرف بزنم. در رده باشگاهی هم در کرواسی و چین به عنوان قهرمانی رسیدم. حالا بگویید کدامیک از مربیان کارنامه ای مثل کارنامه من دارند.

سرمربی پرسپولیس با اشاره به دیگر مربی پیشین این تیم تاکید کرد: آری هان فقط با چین به عنوان دوم رسید که آن هم با گاوبندی بود که سر ما کلاه گذاشتند. دَمش هم گرم! (با خنده) پرسپولیس مربی با روزمه ای بهتر از من نداشته است. من نصف قرارداد مربیانی که پیش از این پرسپولیس بوده اند قرارداد بسته ام.

برانکو افزود: طبیعی است که به عنوان یک  مربی گران هستم و من نمی دانم مشکل کجاست که این موضوع عنوان می شود.

وی با انتقاد مجدد از سازمان لیگ گفت: این یک حرکت بسیار غیر حرفه ای بود که قراردادها منتشر شد و حتی از نظر قانونی مجازات دارد که بدون اطلاع خودت حقوق و قراردادت را رسانه ای کنند.

سرمربی پرسپولیس در پایان درباره اینکه سازمان لیگ پیش از شروع لیگ رسانه ای شدن قراردادها را به باشگاهها اعلام کرده بود گفت: چه کسی این اجازه را داده؟ کدام مرجع؟ واقعیت این است که سازمان لیگ از باشگاه ها ارتزاق می کند. سازمان لیگ وجودش به خاطر وجود باشگاه ها است نه اینکه باشگاه ها قائم به آنها باشند.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت