خانه / اخبار سایر ورزش ها / سوریان به رده‌بندی هم نرسید و سهمیه المپیک را از دست داد
فرنگی‌کار وزن ۵۹ کیلوگرم کشورمان با شکست مقابل حریف کره‌ای از رسیدن به رده‌بندی باز ماند. حمید سوریان

سوریان به رده‌بندی هم نرسید و سهمیه المپیک را از دست داد

سوریان به رده‌بندی هم نرسید و سهمیه المپیک را از دست داد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرنگی‌کار وزن 59 کیلوگرم کشورمان که در مرحله یک چهارم نهایی مسابقات جهانی بزرگسالان جهان با شکست مقابل حریف آذربایجانی خود با ناداوری محض دیسکالیفه شده بود با توجه به حضور حریفش در فینال راهی گروه شانس مجدد شد اما در این گروه نیز مقابل حریف کره شمالی شکست خورد.

حمید سوریان

در وزن 59 کیلوگرم حمید سوریان پس از استراحت در دور اول در دور دوم با رایبر جوزه از ونزوئلا مصاف داد و در نهایت توانست خیلی سریع با نتیجه 8 بر صفر به برتری برسد. سوریان در دور سوم با هاپی میاکی از فنلاند سرشاخ شد و در نهایت با نتیجه 9 بر صفر به برتری رسید تا راهی مرحله یک چهارم نهایی شود. دارنده 7 مدال طلای جهان و المپیک در دور بعد با روشن بایراموف آذربایجانی مصاف داد تا تکرار فینال مسابقات المپیک لندن را شاهد باشیم.

در این مصاف حساس سوریان در حالی که برابر حریف خود قرار گرفته بود با ناداوری محض از سوی داوران دیسکالیفه شد تا موجی از اعتراض در سالن به وجود آید. با این حال بایراموف حریف قرقیزستانی خود را شکست داد و راهی فینال شد تا سوریان به گروه شانس مجدد بازگردد. در گروه شانس مجدد سوریان مقابل یون از کره شمالی با حساب 6 بر 5 باخت تا از رسیده به دیدار رده‌بندی و کسب سهمیه المپیک باز بماند.

در مسابقات امروز مهدی علیاری 130 کیلو و افشین بیابانگرد در 71 کیلوگرم از دور مسابقات حذف شدند و تنها قادریان شانس کسب مدال برنز دنیا را دارد. روز گذشته نیز تیم ایران یک مدال نقره توسط قاسم رضایی به دست آورد

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *