پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 9162 20 شهریور 1394 ساعت [ 20:53 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

احضار مدافع تیم ملی فوتبال به کمیته بازرسی سازمان لیگ

سید جلال حسینی به کمیته بازرسی و صیانت از لیگ برتر احضار شد.

احضار مدافع تیم ملی فوتبال به کمیته بازرسی سازمان لیگ

سید جلال حسینی به کمیته بازرسی و صیانت از لیگ برتر احضار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ، علیرضا علیپور با اشاره به مصاحبه سیدجلال حسینی با یکی از رسانه‌ها گفت : در ۲ ساله اخیر هجمه های  زیادی به فوتبال به ویژه در رقم قراداد بازیکنان شده  که همه ناشی از عدم اطلاع افراد از واقعیت ها بوده است.

وی افزود: به عنوان قراردادهای میلیاردی در همه جامعه، عمده بازیکنان و مربیان زحمتکش و خدوم فوتبال را متهم به اخذ وجوه میلیاردی می‌کرده‌اند و از همین محمل به بدنه فوتبال تاخته شده و ذهنیت جامعه را نسبت به کل فوتبال بد بین کرده اند. در حالیکه عمده بازیکنان و مربیان با کمترین دستمزدها در لیگ ایران مشغول به فعالیت بوده و بیشترین خدمات را در قبال  وجوه دریافتی به جامعه ارائه کرده اند.

رئیس کمیته نظارت بازرسی و صیانت از لیگ فوتبال ایران، تاکید کرد:سازمان لیگ فوتبال ایران در راستای دفاع از فوتبال و بازیکنان تلاش‌های زیادی را در سال‌های گذشته انجام داده است و در ادامه این روند مثبت با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط و با هدف ایجاد شفافیت نسبت به انتشار قرار دادها اقدام کرده است. بدون شک این موضوع در دراز مدت در تلطیف ذهنیت جامعه در نگاه به فوتبال اثربسیار مثبت و تعیین کننده ای خواهد داشت.

علیپور با اشاره به مصاحبه سید جلال حسینی مدافع ملی‌پوش نفت تهران اعلام کرد: انتشار قراردادها همانگونه که توضیح داده شد در تغییر نگرش ذهنیت جامعه نسبت به فوتبال باشگاهی تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. همان گونه که مدیر کل حراست وزارت ورزش و جوانان نیز اعلام کرد این شفاف سازی باید به عنوان الگو در سایر فدراسیون‌ها و باشگاه‌های ورزشی  و دیگر فعالیت‌ها گسترش یافته و عمومیت داده شود. همچنین نهادهای نظارتی از این اقدام استقبال و از آن حمایت می‌کنند.

رئیس کمیته نظارت بازرسی و صیانت از لیگ فوتبال ایران بیان کرد: پرداخت مالیات وفق مقرارات و قانون مربوطه بوده ولی مسئولان سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان در ۲ سال اخیر بارها با مسئولان محترم سازمان مالیاتی جلساتی را برگزار کرده‌اند و خواهان اخذ مالیات بر در آمدهای واقعی مربیان و باریکنان شده اند و در ادامه نیز پیگیر این مهم خواهند بود و قاعدتا بازیکنان و مربیان و باشگاه‌ها طبق قرارداد منعقده و در آمد حاصله باید مالیت‌ها را پرداخت کنند. سازمان لیگ نیز در چار چوب مقرارات همه سعی و تلاس خود را در این رابطه انجام می دهد.

علیپور تاکید کرد: همانگونه که بار ها توضیح داده شده است بودجه ای عمومی و دولتی  از سوی وزارت ورزش به  سازمان لیگ تعلق نمی‌گیرد و صرفا از محل درآمدهای لیگ هرینه ۵ در صد به سازمان لیگ، ۱۰ درصد به فدراسیون فوتبال بابت تیم‌های پایه و ۵ در صد هم بین هیات‌هایی که در لیگ برتر و لیگ دسته اول تیم دارند تعلق می‌گیرد و همچنین از محل این مبالغ حقوق داوران و پیشرفت و توسعه فوتبال انجام می‌شود. ۸۰ درصد  باقیمانده آن نیز بین باشگاه‌ها تقسیم می‌شود که پول داوران و تیم‌های  به این سازمان تعلق می گیرد که طبق آئین نامه باید از محل این بودجه مبالغی را به تیم های لیگ های برتر و دسته اول اختصاص بدهند.

وی افزود: از مسئولان سازمان لیگ در خواست می کنم حقوق کارمندان  خود را نیز منتشر کنند تا مظلومیت این گروه نیز به جامعه نشان داده شود!ساخت امور زیر بنایی از جمله ورزشگاه ها در حیطه اختیارات سازمان لیگ نیست و متولی خودش را دارد.

وی در پایان گفت: از سید جلا حسینی دعوت می‌شود برای ادای پاره ای از توضیحات به کمیته نظارت و بازرسی و صیانت از لیگ فوتبال ایران  مراجعه کند زمان این دعوت از سوی باشگاه نفت تهران به وی ابلاغ خواهد شد.

به گزارش مهر، سید جلال حسینی در مصاحبه‌ای با انتقاد از انتشار قراردادهای بازیکنان گفته بود: کسی که این کار را انجام داده، مشکل داشته و باید پیگیری شود که چرا این کار را انجام داده‌ است. مسئولان سازمان لیگ چرا حقوق خودشان را شفاف‌سازی نمی‌کنند؟

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت