پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 9373 26 شهریور 1394 ساعت [ 9:53 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

جام جهانی والیبال : ایران 1 امریکا 3

جام جهانی والیبال : ایران 1 امریکا 3

جام جهانی والیبال : ایران 1 امریکا 3

تیم ملی ایران در هفتمین بازی خود در جام جهانی والیبال، شروع خوبی مقابل بهترین و منظم‌ترین تیم والیبال جهان داشت و از همان ابتدا از آمریکا پیش بود. بازیکنان ایران در ست نخست دفاع بهتری نسبت به حریف داشتند و توانستند با ارائه یک بازی منطقی و مطمئن با نتیجه 25 بر 20 آمریکا، تیم بدون شکست جام جهانی را در ست اول شکست دهند.

در ست دوم، بازیکنان ایران با وجود برتری محسوس در دفاع روی تور در حمله نسبت به تیم آمریکا چندان خوب عمل نکردند و بازیکنان این تیم از اسپک‌های موثر مت اندرسون حداکثر استفاده را بردند. تیم ایران در بازی مقابل لهستان و ایتالیا آنقدر نامطمئن عمل کرده بود که حتی زمانی که از حریف پیش بود هم نمی‌شد به پیروزی آنها دل بست. در پایان این ست، مهدی مهدوی جای سعید معروف را در پست پاسور گرفت تا در دفاع هم کمکی برای مدافعان باشد. سرویس‌های قدرتمند مت اندرسون، امتیاز 24 و 25 را به سود آمریکا رقم زد در حالی که ایران به کسب 19 امتیاز قناعت کرد. بدین ترتیب ست دوم با نتیجه 25 بر 19 به سود آمریکا خاتمه یافت.

ایران در پایان این ست 20 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع، یک امتیاز سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات حریف به دست آورد و تیم ملی آمریکا نیز 24 امتیاز از حمله، 2 امتیاز از دفاع، یک امتیاز سرویس و 15 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

در ست سوم، بازیکنان آمریکا نیروی خود را روی سرویس و حمله متمرکز کردند و دو تیم پا به پای هم امتیاز گرفتند. امتیازهای 19 و 20 با اشتباه موسوی در روی تور و میرزاجان‌پور در سرویس به تیم آمریکا رسید. باز هم امتیازات پایانی و حساس ست مثل بازی‌های گذشته به حریف رسید تا کواچ برای ایجاد وقفه در بازی و صحبت با شاگردانش آنها را بیرون بکشد. در این ست سامان فائزی هم جای عادل غلامی را در زیر زمین گرفت. با این حال، آمریکایی‌ها در ست سوم نیز 25 بر 22 پیروز شدند.

 

در ست چهارم نیز تیم ملی با نتیجه 25 بر 20 مغلوب امرکیا شد تا 3 امتیاز نصیب امریکا شود

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت