خانه / خبرهای فوتبال خارجی / پپ گواردیولا؛ گزینه نخست فرگوسن برای جانشینی بود

پپ گواردیولا؛ گزینه نخست فرگوسن برای جانشینی بود

پپ گواردیولا؛ گزینه نخست فرگوسن برای جانشینی بود

تیفوسی : سرمربی سابق منچستریونایتد فاش کرده که دیوید مویس گزینه نخست این باشگاه برای جانشینی او نبوده است.

به گزارش وبسایت نود، سر الکس فرگوسن که در پایان فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۲ از سرمربیگری منچستریونایتد بازنشسته شد در بخشی از کتاب تازه خودش که امروز در انگلیس منتشر می‌شود درباره پروسه انتخاب جانشینش نوشته است: «من با پپ گواردیولا در سال ۲۰۱۲ در نیویورک ملاقات کردم. نتوانستم به او پیشنهاد جدی بدهم چون هنوز تصمیم به بازنشستگی نگرفته بودم.

او در آن زمان جام‌های زیادی را بارسلونا فتح کرده بود. من واقعا او را تحسین می‌کنم. از پپ خواستم که قبل از قبول پیشنهاد باشگاه دیگری با من تماس بگیرد ولی او چنین کاری نکرد و در جولای ۲۰۱۳ به بایرن مونیخ پیوست.

باور کنید که هیئت مدیره منچستریونایتد به دنبال مربی بود که برای طولانی مدت در باشگاه بماند. وقتی پروسه انتخاب جانشین مرا آغاز کردیم مشخص شد که خیلی از گزینه‌ها در دسترس نخواهند بود. معلوم شد که مورینیو به آبراموویچ قول بازگشت به چلسی را داده است و آنچلوتی هم جانشین او در رئال خواهد شد.

می‌دانستیم که کلوپ در دورتموند خوشحال است و قراردادش را تمدید خواهد کرد. لوئیز فن خال هم خودش را برای جام جهانی با هلند آماده می‌کرد. ما مویس را انتخاب کردیم چون در کاری که برای ۱۱ سال در اورتون انجام داده بود ثبات داشت. متاسفانه این انتخاب جواب نداد.»

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *