پر بازدید ترین مطالب
کد خبر : 9825 7 مهر 1394 ساعت [ 9:28 ]
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بلاتر همچنان خواهان ابقا بر مسند ریاست فیفاست

رئیس فدارسیون جهانی فوتبال بر گناهی خود در چهار دوره مدیریتش در این سازمان تأکید کرده است.

بلاتر همچنان خواهان ابقا بر مسند ریاست فیفاست

تیفوسی :به گزارش  تسنیم، در روزهایی که انتشار خبر متهم شدن سپ بلاتر به سوءمدیریت و اختلاس در فیفا سروصدای زیادی در دنیای فوتبال به راه انداخته است، او تأکید دارد که مرتکب هیچ تخلفی نشده است.

دادگستری فدرال سوئیس هفته گذشته پرونده‌ای را برای رسیدگی به اتهامات بلاتر در چهار دوره ریاستش در فیفا به جریان انداخته و او را از سوئیس نیز ممنوع‌الخروج کرده است. با این وجود ظاهراً بلاتر بر بی‌گناهی خود تأکید و اعلام کرده است که بدون مبارزه از سمت خود کنار نخواهد رفت.

در بیانیه‌ای که وکلای بلاتر 79 ساله راجع به ماجرای اخیر منتشر کرده‌اند،‌ آمده است: رئیس بلاتر روز دوشنبه با اعضای فیفا صحبت کرد و به آنها اطلاع داد که با مقامات قضایی همکاری دارد. او بر این موضوع نیز تأکید کرد که هیچ کار غیرقانونی یا نادرستی انجام نداده و عنوان کرده است که رئیس فیفا خواهد ماند.

در بیانیه منتشر شده از سوی وکلای بلاتر به جزئیات 1.8 میلیون یورویی که سال 2011 به میشل پلاتینی پرداخت شده نیز اشاره شده است. پرداخت مبلغی نامشخص – مبلغی که پلاتینی ادعا کرده حق الزحمه کاری بوده که برای فیفا انجام داده – یکی از سوژه‌های جنجالی بوده که در بررسی مدارک مربوط به پرونده فیفا اعلام شده است.

بلاتر نیز تأکید کرده است که این دو میلیون یورو بابت کار ارزشمندی بوده است که رئیس کنونی یوفا در دوران فعالیتش به عنوان مشاور ارشد فیفا در فاصله سال‌های 1998 تا 2002 انجام داده و این پرداخت قبلاً نیز اعلام و مالیات آن پرداخت شده است.

ارسال دیدگاه

جدید ترین مطالب سایت