خانه / اخبار فوتبال ایران / اوضاع فوتبال پایه‌ها وحشتناک است/برخی‌ شماره کارت داوران رادارند!
سرمربی تیم فوتبال جوانان نفت تهران از وضعیت نابسامان لیگ پایه‌های تهران خبر داد و گفت: برخی‌ها حتی شماره کارت داوران را دارند.

اوضاع فوتبال پایه‌ها وحشتناک است/برخی‌ شماره کارت داوران رادارند!

اوضاع فوتبال پایه‌ها وحشتناک است/برخی‌ شماره کارت داوران رادارند!

سرمربی تیم فوتبال جوانان نفت تهران از وضعیت نابسامان لیگ پایه‌های تهران خبر داد و گفت: برخی‌ها حتی شماره کارت داوران را دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان رقابتهای فوتبال لیگ جوانان عصر روز سه‌شنبه هفته پیش تیم‌های جوانان نفت و نیروی زمینی در دیداری نیمه تمام درحالی به تساوی ۲ بر ۲ رضایت دادند که به گفته مسئولان تیم جوانان نفت، اشتباهات پرتعداد داور مسابقه، باعث شد این تیم برتری ۲ بر صفر را با تساوی ۲ بر ۲ عوض کند.

محسن سعدی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با جنجالی که در جریان دیدار تیمش برابر نیرو زمینی اتفاق افتاد، گفت: واقعا اتفاقات عجیبی را شاهد بودیم. ابتدا قرار بود این مسابقه از ساعت ۱۵ در زمین پادگان جی برگزار شود، اما داوران با ۳۰ دقیقه تاخیر به محل برگزاری بازی رسیدند تا بازی با تاخیر زیادی آغاز شود. هنگامی هم که بازی آغاز شد، ده دقیقه بعد ناظر مسابقه به محل برگزاری بازی رسید!

وی افزود: ناظر مسابقه حتی لیست بازیکنان را نداشت و اسامی بازیکنان حاضر در زمین را روی کاغذ نوشت. او اسامی هیچکس را نداشت و به همین خاطر اصلا نفهمیدیم که تیم مقابل چند تعویض را انجام داده و چند بازیکن در زمین دارند.

سرمربی تیم جوانان نفت تهران تصریح کرد: هنگامی که بازی آغاز شد، ما تا دقیقه ۱۶ با دو گل از حریف پیش افتادیم. بعد از آن نحوه داوری تغییر کرد. در همان دقایق بازیکن حریف با بازیکن ما سر به سر شد، به طوری که زیر چشم و پیشانی او دچار جراحت شد و روی هم رفته ۳۰ بخیه خورد. اما داور بازی خطای بازیکن ما را اعلام کرد.

وی ادامه داد: ما تا بازیکن ذخیره را به زمین فرستادیم، داور به او کارت زرد نشان داد. بعد در فاصله دو دقیقه دو پنالتی به سود حریف گرفت و دو بازیکن دیگر ما را نیز اخراج کرد. این در حالی بود که یک بازیکن دیگر ما مرتکب خطا شد که کمک داور هم این مساله را به او یادآور شد اما داور بازیکن دیگر ما را که کارت زرد داشت، اخراج کرد. ما هم به خاطر این مساله معترض شدیم که داور چند نفر از اعضای کادر مارا با  لحنی بد از زمین اخراج کرد.

سعدی افزود: مربی بدنساز تیم ما دکتر و استاد دانشگاه است. او به سمت داور رفت و به او گفت که کمی روی رفتارش کنترل داشته باشد اما داور خطاب به او گفت که به شما ربطی ندارد. من واقعا معنی این رفتارها را نمی‌فهمیدم. به همین خاطر حس کردم که بازیکنان ما امنیت جانی ندارند و به همین خاطر تصمیم گرفتم تیمم را به بیرون بکشم. داور که ظاهرا منتظر این تصمیم بود، بلافاصله بازی را تعطیل کرد.

وی همچنین تصریح کرد: اوضاع واقعا خوب نبود. زیرا توپ جمع کن‌ها از بازیکنان خود نیروِی‌زمینی بودند. هنگامی که بازیکنان ما درخواست توپ می‌کردند، بدترین و رکیک ترین فحش‌ها را می‌شنیدند. وقتی هم که بازیکن ما دچار جراحت داشت، حتی یک گاز استریل وجود نداشت که روی چشم او بگذارند. اما خدا را او را زود به بیمارستان رساندیم.

سرمربی تیم جوانان نفت تهران در ادامه خاطرنشان کرد: اوضاع لیگ پایه‌ها واقعا خراب است. برخی بازیکنان وجود دارند که چندین سال در یک رده سنی بازی می‌کنند. اما هیچ نظارت و آزمایشی از آن‌ها گرفته نمی‌شود تا سن واقعی آن‌ها مشخص شود.

وی اظهار کرد: از طرفی دیگر وضعیت داوری‌ها واقعا خراب است. وقتی هم اعتراضی انجام می‌دهیم، می‌گویند که داور از لیگ یک آورده‌اند. بازیکنان ما در شرایط سنی قرار دارند که زود تحت تاثیر قرار می‌گیرند. آن‌ها وقتی این اوضاع داوری‌ها را می‌بینند، بر رفتار و دیدشان روی داوری‌ها اثر می‌گذارد. زیرا آن‌ها آینده سازان فوتبال ایران هستند.

سعدی در پایان با بیان این موضوع که برخی‌ها هستند که شماره کارت داوران را دارند اما هیچ کس به این اوضاع داوری اعتراضی ندارد، گفت: اوضاع لیگ پایه‌ها واقعا وحشتناک است و از مسئولان خواهش می‌کنم که به این لیگ‌ها رسیدگی کنند.

درباره admin

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *