سرزمین اچ دی ads
خانه / فوتبال ایران / تیم ملی / کارلوس کی‌روش: نتیجه تساوی خارج از خانه بد نیست

کارلوس کی‌روش: نتیجه تساوی خارج از خانه بد نیست

کارلوس کی‌روش:نتیجه تساوی خارج از خانه بد نیست

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش پس از تساوی یک بر یک تیم ملی فوتبال ایران مقابل عمان ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نتیجه خوبی را مقابل عمان کسب کردیم، آن هم در مسابقه‌ای دشوار در بیرون از خانه. با این حال باید بگویم عمان در این دیدار بهتر بازی کرد.

وی گفت: بازیکنان ما ۹۰ دقیقه مقابل عمان جنگ کردند و یک امتیاز می‌تواند برای هر دو تیم ایران و عمان به نوعی یک پاداش باشد.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این پرسش که دلیل بازی ضعیف ایران به خاطر شرایط آب و هوایی بود، تصریح کرد: به دو دلیل عمان تیم برتر میدان بود: نخست اینکه آنها میزبان مسابقه بودند و برای کسب سه امتیاز باید نهایت تلاش خود را انجام می‌دادند و مورد اصلی شرایط آب و هوایی عمان بود. ما برای اینکه در هوای شرجی اینجا به مشکل نخوریم تیم را به دوبی بردیم و چند جلسه تمرین در آنجا داشتیم. با این حال دیدید شرایط نامساعد آب و هوای عمان روی کیفیت بازیکنان ما تأثیر منفی گذاشت.

کی‌روش با تأکید بر اینکه ایران در بازی برابر عمان پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شد، خاطرنشان کرد: مسلماً بازیکنان ما با عملکردشان انتظارات را برآورده نکردند. همان‌طور که گفتم شرایط آب و هوایی کار را برای بازیکنان ایران بسیار دشوار کرد، با این حال بازیکنان ما از قدرت ذهنی خود با وجود اینکه از نظر فیزیکی اُفت کرده بودند، خوب استفاده کردند و به خاطر همین هم بود که ما بعد از دریافت گل به شرایط بازی برگشتیم و توانستیم با زدن گل تساوی یک امتیاز کسب کنیم.

وی یادآور شد: ما چهار بازی دیگر پیش رو داریم که سه مسابقه آن در تهران و پیش روی تماشاگران خواهد بود که می‌توانیم در این بازی‌ها به امتیازات لازم برسیم، هر چند که کارمان سخت است.

کی‌روش در پاسخ به این سؤال که چرا تیم ایران در نیمه اول دفاعی بازی می‌کرد و چه تغییراتی رخ داد که شرایط در نیمه دوم بهتر شد، گفت: شکی نداریم که ایران بازی خوبی انجام نداد. در نیمه اول سیستم پنج نفره دفاعی ما فشار زیادی را تحمل کرد و هافبک‌های تیم ملی نتوانستند میانه میدان را کنترل کنند، اما با تغییراتی که در نیمه دوم دادیم سعی کردیم که کنترل بازی را در میانه زمین به دست بگیریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال ادامه داد: ما شاهد این بودیم که بازیکنان ایران از نظر فیزیکی طراوت لازم را نداشتند. سعی کردم در نیمه دوم روی مسائل انگیزشی و روحی و روانی بازیکنان کار کنم که در این امر موفق بودیم.

کی‌روش به این سؤال که فکر می‌کند چرا تیم ملی ایران نتوانسته در ۱۴ سال گذشته تیم عمان را شکست دهد، این‌طور پاسخ داد: من با سکه مثالی برای شما می‌زنم. یک طرف سکه ۱۴ سال شکست‌ناپذیری عمان مقابل ایران است که با تساوی امروز این شکست‌ناپذیری حفظ شد و شما این روی سکه را دیدید. می‌خواهم شما آن روی سکه را هم ببینید. ما در جریان رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا توانستیم یک امتیاز خوب کسب کنیم و صدرنشین گروه بمانیم. وقتی که در تهران با عمان بازی خواهیم کرد این شانس را داریم که آنها را شکست دهیم هرچند بازی بسیار دشواری خواهد بود.

درباره admin

من امیر لقمان ،با تجربه چندین ساله فعالیت در زمینه رسانه های هواداری فوتبالی با سایت تیفوسی که مرجع هواداران متعصب فوتبال است در خدمت شما سروران هستم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *