برانکو: ما و استقلال در دربی دنبال مساوی نیستیم

برانکو: ما و استقلال در دربی دنبال مساوی نیستیم

سایت تیفوسی:

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دربی 89 گفت: متاسفانه برای خیلی از خانواده‌های ایرانی سال جدید آغاز خوبی نداشت و به مردم ایران تسلیت می‌گویم. به خاطر این اتفاق غمناک نمی‌توانیم در دربی خیلی خوشحال باشیم. امیدوارم هرچه زودتر خرابی‌هایی که از سیل‌ها باقیمانده هرچه زودتر و تا حد ممکن جبران شود.

وی ادامه داد: از لحاظ فوتبالی می‌توانم بگویم یکی از زیباترین اتفاقات در سال جدید با برگزاری دربی رخ می‌دهد. این بازی بزرگترین و زیباترین مسابقه در ایران و آسیا است و خودتان می‌دانید که شرایط دو تیم در جدول به چه شکل است. به جرات می‌گویم هیچ سالی وضعیت تیم‌ها قبل از دربی در جدول به این شکل نبوده و همین مسئله حساسیت بازی را بالا می‌برد. حضور پرشور شما خبرنگاران در نشست خبری که حتی از لیگ قهرمانان هم استقبال بهتری شده نشان دهنده خیلی چیزهاست.

برانکو عنوان کرد: لازم می‌دانم به بازیکنانم به خاطر نتایج خوبی که در سال گذشته کسب کردند، تبریک بگویم. ما سال جدید را هم با صدرنشینی شروع کردیم و امیدوارم همین روند را ادامه دهیم. می‌خواهیم در هر 3 جام مدعی باشیم و انتظارم این است که هر 3 جام را کسب کنیم. حتما می‌دانید که بازیکنان ما همه برای این بازی سرحال هستند و بی‌صبرانه و با شوق زیاد منتظر حضور در دربی‌‌اند تا بخشی از نمایش بزرگ بازی فردا باشند. من هم بسیار خوشحالم که می‌خواهم جزیی از این اتفاق بزرگ باشم.

سرمربی پرسپولیس گفت: انصاری، ماهینی و مصلح برای این بازی همراه ما نیستند، اما بقیه نفرات سرحال کاندیدای حضور در ترکیب اصلی هستند.بشار رسن هم از اردوی تیم ملی عراق برگشته و او هم در حال رقابت با بازیکنان برای حضور در میدان است.

برانکو در واکنش به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه دربی رفت کیفیت پایینی داشت و آیا تضمین می‌دهد که دربی برگشت کیفیت بهتری داشته باشد، گفت: موافق نیستم که دربی رفت خیلی خوب نبود، درست است که نتیجه صفر – صفر شد، اما هیچ دربی نمی‌تواند بد باشد چرا که آنقدر بازیکنان خوب در زمین هستند و جوی که در ورزشگاه حاکم است، شرایط دربی را بهتر می‌کند. اگر چه انتظاراتی هست که دربی همیشه بهتر باشد. من یک موضوع را دوباره تکرار می‌کنم و اینکه از ابتدای فصل فلسفه پرسپولیس را گفتم، مبارزه و نبرد برای بیشترین برد، نبرد برای بیشترین قهرمانی و در کنار آن تلاش برای هرچه زیبا بازی کردن. نه تنها دربی در ایران بلکه در هیچ جای دنیا بد نیست و اهمیت و کیفیت خاص خودش را دارد. دربی فشار و جو خاص خودش را دارد.

سرمربی پرسپولیس در رابطه با واکنش هواداران این تیم به انتخاب اشکان خورشیدی برای قضاوت بازی فردا، گفت: دلایل زیادی داریم که از داوری گله داشته باشیم، اما من گفتم که برای من مهم نیست که چه کسی داور است، مطمئنا داور، محترمانه داوری خواهد کرد و حداقل این انتظار را داریم. داور هم می‌تواند اشتباه کند، اما مهمترین مسئله در زمین بازیکنان هستند، بازیکنان هم جوانمردی و کیفیت خودشان را نشان داده‌اند. باز هم تاکید می‌کنم که در زمین بازیکنان مهم هستند و آنها همه کارها را انجام می‌دهند، ما اینجا هستیم که به آنها کمک کنیم.

برانکو در خصوص این که شاید تساوی در دربی به سود تراکتورسازی و سپاهان باشد، تصریح کرد: ما روی بعضی از مسائل می‌توانیم تاثیرگذار باشیم و روی برخی دیگر نه؛ همانطور که گفتم بازیکنان هستند که در زمین تصمیم می‌گیرند، اما قطعا نه بازیکنان من و نه بازیکنان استقلال برای یک امتیاز بازی نمی‌کنند و برای برد تلاش می‌کنند. همینطور من و شفر هم دنبال همین مسئله هستیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه بیشتر سوالات خبرنگاران و انتظار آنها از تیم‌های استقلال و پرسپولیس جذاب بودن دربی است، گفت: دربی بازی مهمی است. بازیکنان من همیشه تحت فشار و استرس هستند و فرق نمی‌کند که با استقلال بازی داشته باشند یا سپیدرود و سپاهان. این نشان دهنده کیفیت تیم ما است که بازیکنانم همیشه سخت تحت فشار قرار دارند و تلاش می‌کنند که صددرصد وجودشان را بگذارند. بازیکنانم نشان داده‌اند که از نظر ذهنی، روحی و فیزیکی بهترین هستند. احساسات نیز تاثیر خودش را دارد، اما در کنار احساسات باید منطقی و باهوش بود و حواس‌مان به بازی دربی باشد.

برانکو در واکنش به این سوال که گادوین منشا مدعی شده که برای پیوستن به استقلال به پرسپولیس پول داده، اما از طرفی هواداران پرسپولیس در صفحات مجازی اشاره کرده‌اند که او منشا را به دلیل کشیدن قلیان و سیگار کنار گذاشته است، عنوان کرد: من پیش از این درباره منشا صحبت کرده‌ام، او بازیکن استقلال است و از او به خاطر یک سال و نیم تلاشش در پرسپولیس تشکر کردیم. بیانیه و مسائلی که مطرح شده است، ارتباطی به من ندارد و بهتر است از پندار خمارلو (مدیر رسانه‌ای باشگاه) سوال کنید. خمارلو در این باره گفت: منشا در پرسپولیس زحمت کشیده و از او تشکر کردیم، اما در آستانه دربی صحبتی را مطرح کرد که نیاز به توضیح باشگاه بود. او در لیست مازاد بود و از پرسپولیس رفت، اما خیلی‌ها از پرسپولیس رفتند و اما ما همچنان ارتباطات خوبی با آنها داریم، منشا به دروغ ادعایی را مطرح کرد که لازم باشد پس از دربی توافقنامه جدایی او از پرسپولیس را منتشر می‌کنیم.

سرمربی پرسپولیس در واکنش به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا برای برگزاری تمرینات تیمش در زمین گل‌آلود ورزشگاه شهید کاظمی برنامه خاصی داشت، یا نه؟ گفت: اگر ما در آن شرایط تمرین کردیم به خاطر این بود که وضعیت آب و هوا اجازه نمی‌داد که در زمین بهترین تمرین کنیم و در واقع راه دیگری نداشتیم. اگر فردا هم باران ببارد این بازیکنان هستند که باید خودشان را با شرایط وقف دهند.

برانکو در پاسخ به سوال دیگری در ارتباط با اینکه آیا با توجه به صدرنشینی‌شان در لیگ ترجیح می‌دهند دربی مساوی شود و به همین خاطر در این مسابقه محتاط خواهند بود، خاطرنشان کرد: پیش از این هم در این مورد صحبت کردم، ما برای هر بازی طوری کار می‌کنیم که 3 امتیاز را کسب کنیم، اما فراموش نکنید استقلال یک تیم عالی است همانطور که پدیده، سپاهان و تراکتورسازی عالی هستند. واقعاً لیگ جذاب و جالبی داریم، همه این تیم‌هایی که گفتم برای یک هدف به میدان می‌آیند و آن هم پیروز شدن و در نهایت قهرمانی است.

سرمربی پرسپولیس در مورد حواشی که در چند ماه اخیر حوالی تیمش بوده، از اشتباهات داوری گرفته تا انتقادات و مسائل دیگر و اینکه در این شرایط حفظ تمرکز برای او و تیمش سخت خواهد بود یا نه؟ گفت: طبیعی است که وقتی اتفاقات زیادی رخ دهد روی تمرکز بازیکنان تاثیر بگذارد و حفظ تمرکز در این شرایط راحت نیست، اما فراموش نکنید در پایان نیم فصل سپاهان و پدیده به همراه ما بالای 31 امتیاز کسب کرده بودند و خیلی وقت بود این اتفاق در لیگ ایران رخ نداده بود. به خاطر همین مسئله شاید 60 امتیاز هم برای قهرمانی کافی نباشد. اتفاقات غیرمنتظره زیادی ممکن است برای شما رخ دهد، ما مقابل فولاد به لطف داور باختیم اما مجددا به بازی‌ها برگشتیم، به السدی باختیم که از تیم ملی قطر قوی‌تر است، قطری که قاطعانه و با لیاقت تمام قهرمان آسیا شد. فردا بازیکنان ما آماده هستند تا کارشان را به بهترین شکل نشان دهند. هدف ما در بازی فردا بردن و در آخر قهرمان شدن است.

برانکو راجع به اینکه فردا نفراتی چون مهدی شیری، مهدی ترابی و بودیمیر را در ترکیب اصلی دارند و آنها به نوعی اولین دربی‌شان را تجربه می‌کنند، عنوان کرد: شما مگر ترکیب ما را می‌دانید؟! مطمئن باشید آنهایی که فردا اولین دربی‌شان را تجربه می‌کنند بسیار مشتاق این بازی هستند، حتی به اندازه نفراتی که بیشترین دربی را تجربه کرده‌اند. طبیعی است که من از همه آنها انتظار دارم حداکثر توان خود را به کار بگیرند، حتی خود من که نهمین دربی‌ام را تجربه می‌کنم به اندازه اولین دربی‌ام اشتیاق و هیجان دارم.

وی در واکنش به این سوال که آیا در پی تساوی یا شکست پرسپولیس در این بازی مسئولیت آن به عهده بازیکنان است یا کادر فنی، گفت: من مسئولیت نتیجه بازی را گردن بازیکنان نینداختم، بلکه گفتم آنها مسئولیت مهمی در زمین دارند و عملکرد آنها تعیین کننده است. برای همه ما افتخار است که فردا عضوی از این نمایش زیبا باشیم. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و در بازی فردا هم قانون خاصی وجود ندارد. قبلا هم گفته‌ام وقتی به ایران آمدم در اولین دربی در شرایطی بازی را بردیم که پرسپولیس برای بقا می‌جنگید و استقلال مدعی قهرمانی بود. در بازی فردا کیفیت مطرح نیست، بلکه دربی شرایط خاص خود شرایط دارد و جایگاه در جدول هیچ موقع مطرح نیست، هر دو تیم با نهایت انگیزه راهی میدان می‌شوند تا بازی را ببرند.

برانکو: ما و استقلال در دربی دنبال مساوی نیستیم

درباره ی Vrwe80497056

مطلب پیشنهادی

اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند

اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند   سایت تیفوسی: به نقل از وزارت ورزش …