پرسپولیس – الاهلی عربستان بازی بازگشت به آسیا

پرسپولیس – الاهلی عربستان بازی بازگشت به آسیا

سایت فوتبال روز :

به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، سرخپوشان در حالی سومین بازی خود در بازی‌های این فصل لیگ قهرمانان را انجام می‌دهند که با یک امتیاز در مکان چهارم جدول قرار دارند و الاهلی هم با سه امتیاز در مکان دوم جدول به سر می‌برد.

جدول بازی‌ها تا اینجا بیانگر واقعیت توانمندی‌های تیم‌های حاضر نیست.

پرسپولیس بدون هیچ اغراقی تا اینجا قربانی اشتباهات داوران بوده است. اشتباهاتی که مانع از پیروزی پرسپولیس برابر پاختاکور و تساوی برابر السد شد. نتایجی که شرایط جدول را به کلی تغییر داده و پرسپولیس را به صدر می‌رساند.

پرسپولیس در گذشته و اتفاقاتی که روی داده است، متوقف نمی‌شود.

چهار بازی و 12 امتیاز باقی مانده است که سرخپوشان برای آنها برنامه دارند و اولین دیدار در این مسیر، بازی با الاهلی عربستان خواهد بود.

پرسپولیس با توجه به شرایط بازیکنان در هفته گذشته، شاید تغییراتی را ایجاد کند که شرایط را برای حریف سعودی مبهم خواهد کرد.

الاهلی هم از یک بحران نتیجه‌گیری در هفته های گذشته خارج شد.

آنها پس از ناکامی برابر پاختاکور در یک بازی خانگی مقابل الرائد با نتیجه 5 برابر 4 شکست خوردند ولی پس از آن در دو بازی خارج از خانه برابر تیم‌های هشتم و دهم جدول لیگ حرفه‌ای عربستان، الفیحا و الشباب دو بر صفر و چهار بر صفر به پیروزی رسید تا شرایط خود را تا حدی بازیابد. در این دو بازی تافاریس سمیدو از بهترین بازیکنان الاهلی بوده است. مهاجم دو پا، 28 ساله و 190 سانتی متری که چالاکی خوبی دارد.

او همراه با عمر السوما، مهاجم سوریه‌ای 29 ساله و 192 سانتی متری که این یکی هم اتفاقا از هر دو پای خود استفاده می‌کند، با 16 گل بهترین مهاجم این فصل الاهلی بوده‌اند.

میانگین قدی مهاجمان الاهلی مشخصا بسیار بالا است ولی آنها صرفا متکی به توپ‌های بلند نیستند. همین الاهلی در خانه خود، هر چند السد را با دو گل مغلوب کرد اما آنهایی که بازی را دیدند متوجه شدند تیم قطری در بسیاری از دقایق بازی از نظر فنی در وضعیت بالاتری قرار داشت. همین امر نشان می دهد که یک تیم فرصت طلب هستند.

پاختاکور البته با شناسایی ضعف الاهلی در خط میانی توانست این تیم را مغلوب کند. عربستانی‌ها در آن دیدار،  در ایجاد موقعیت خطرناک دچار مشکل بودند. در این میان عدم حضور تافاریس هم تاثیر خود را به خوبی نشان داد.

الاهلی برابر پاختاکور روی گل بیکمائف شکست خورد، همان مهاجمی که قبل از بازی پرسپولیس نسبت به وی بسیار هشدار دادیم و عامل اصلی صعود پاختاکور از مرحله ابتدایی و پلی آف بود.

قلب دفاع الاهلی عملکرد سختگیرانه‌ای نسبت به مهاجمان دارد اما فضاهایی که در آنها دیده شد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد. هرچند، آنها در دو بازی اخیر خود در لیگ عربستان کلین شیت کره‌اند.

پس از بازی با پاختاکور شماره 37 این تیم، عبدالبسیط هندی بازیکن کم تجربه و 22 ساله از ترکیب دفاع  کنار رفت.

او در این فصل به الاهلی آمده است. پس از آن دیدار، فوساتی لورچی سرمربی الاهلی، الفتیل و پائولو دیاز را کنار خسوس سانتو در قلب دفاع به کار گرفته است.

الاهلی در حال حاضر در جدول لیگ حرفه‌ای عربستان شرایط خوبی ندارد.

آنها در فصل 14 تیمی 2018 – 2017 با 55 امتیاز و یک امتیاز کمتر از الهلال در 26 بازی، دوم شدند و با 59 گل زده بهترین خط حمله را داشتند و دومین خط دفاع برتر بودند.

الاهلی در فصل 16 تیمی جاری پس از 26 بازی فقط 46 امتیاز دارد و در مکان پنجم جدول است. در گل خورده در مکان هفتم هستند ولی در گل زده هر چند سومین تیم به حساب می‌آیند اما نسبت به سال قبل زیاد فروکش نکرده‌اند.

شرایط بازی این تیم در فصل جاری چندان جالب توجه نیست و به همین دلیل، توجه بیشتری را به لیگ قهرمانان معطوف کرده‌اند. آن ها این بار برابر تیمی قرار می گیرند که اگر تاثیر اشتباهات داوری را از نتیجه بازی‌ها حذف کنیم، صدرنشین واقعی گروه بود ولی حالا به عنوان فینالیست دوره قبل بازی‌ها و از نظر فنی، تیمی است که عملکرد بهتری دارد ضمن آن  که در دو فصل گذشته، در جمع چهار تیم برتر بوده اند. از امکانات مالی که بگذریم پرسپولیس در بحث فنی و انگیزیشی در مرتبه‌ای بالاتر قرار می‌گیرد.

الاهلی همچنین خاطره تلخ حذف از این رقابت‌ها در مرحله یک چهارم پایانی لیگ قهرمانان 2017 آسیا توسط پرسپولیس را همراه خود دارد.

تنها تجربه رویارویی آنها برابر پرسپولیس، تجربه‌ای متفاوت از خاطره‌های قبلی رویارویی با تیم‌های ایرانی بود که برتری را از آن تیم عربستانی می‌کرد.

الاهلی پنجمین تیم عربستانی بود که پرسپولیس با آن بازی کرد و در دو بازی رفت و برگشت یک پیروزی برای سرخپوشان و یک تساوی رقم خورد.

موازنه قدرت در 28 بازی پرسپولیس برابر سعودی‌ها به سود سرخپوشان است. این برتری هم در بازی‌ها برابر اشباب و الاهلی حادث شد. هر یک از آنها یک شکست و تساوی را برابر پرسپولیس تجربه کرده اند.

پرسپولیس برابر الهلال؛ 4 پیروزی، 6 تساوی و 4 شکست، برابر الاتحاد؛ 2 پیروزی، 2 تساوی و 2 شکست و برابر النصر نیز یک پیروزی، دو تساوی و یک شکست را در کارنامه دارد.

سنگین‌ترین شکست در این بازی‌ها برای پرسپولیس به بازی با الهلال و نتیجه 4 بر صفر در چهارم مهر ماه 1396 برمی گردد، پس از آن که سرخپوشان با محرومیت مهدی طارمی در شرایط سخت روحی و روانی قرار گرفته بودند.

و اما بهترین پیروزی‌های پرسپولیس هم با نتیجه 3 بر یک رقم خورده است. یک بار برابر الهلال در تاریخ 23 اسفند 1379 با آن تیم رویایی و الدعایه ای که داشت تا علی انصاریان، علی کریمی و حامد کاویانپور که ملقب به سه تفنگدار بودند در جریان آن گلزنی کنند. دیگری، بازی با الاهلی در 21 شهریور 1396 که با گل‌های علی علیپور ، گادوین منشا و مهدی طارمی رقم زده شد.

دیداری که پرسپولیس با احتساب وقت‌های اضافه و در حالی که سید جلال حسینی را هم نداشت، با اخراج کمال کامیابی نیا نزدیک به 90 دقیقه، 10 نفره بازی کرده بود.

از 14 بازیکنی آن روز به میدان رفتند؛ علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل‌زاده، محسن ربیع خواه، کمال کامیابی نیا، علی علیپور، بشار رسن، حسین ماهینی، محمد انصاری و شایان مصلح هنوز در پرسپولیس حضور دارند.

درباره ی Vrwe80497056

مطلب پیشنهادی

اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند

اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس معرفی شدند   سایت تیفوسی: به نقل از وزارت ورزش …